کد خبر : 21225

مهمانسراهای ادارات استان بوشهر حق پذیرش مهمان را ندارند.

مهمانسراهای ادارات  استان بوشهر حق پذیرش مهمان را  ندارند.

استان دار بوشهر در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: در راستای جلوگیری از تجمع در اماکن مختلف برای مقابله با کرونا، تمام مهمانسراهای ادارات در استان حق پذیرش مهمان را تا اطلاع ثانوی ندارند.

به گزارش بوشهر24، استاندار بوشهر در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا ضمن تاکید بر اینکه مهمانسراهای ادارات استان بوشهر حق پذیرش مهمان را ندارند به پذیرایی در ادارات نیز اشاره کرد و گفت:هر گونه پذیرایی در ادارات استان ممنوع خواهد بود و مدیران اجرایی مسئول اجرای این مصوبه هستند.

گراوند در این نشست با تاکید بر نظارت جدی بر واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی کننده در استان اظهار داشت: سازمان صمت ضمن نظارت جدی بر میزان تولید اقلام مورد نیاز بر توزیع مناسب اقلام در مراکز بهداشتی هم نظارت داشته باشد.

گراوند با اشاره به مشکلات تامین ماسک در استان، اضافه کرد: سازمان فنی و حرفه ای استان مکلف است با استفاده از ظرفیت کارگاه های فنی و حرفه ای در استان نسبت به تولید ماسک مورد نیاز در استان اقدام کرده و معاونت اقتصادی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی هم نظارت لازم برای توزیع این ماسک ها در استان داشته باشند.

استاندار بوشهر اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی هم  پیگیری لازم برای تولید محلول های ضدعفونی کننده در استان داشته باشد و واحدهای تولیدکننده شیفت های کاری خود را افزایش دهند.
گراوند با تاکید بر اینکه کنترل ورودی های استان باید با جدیت ادامه داشته باشد، از تلاش های نیروهای هلال احمر و علوم پزشکی در کنترل مبادی ورودی استان قدردانی کرد.

وی تاکید کرد: فرمانداران استان مکلفند نسبت به پیش بینی یک مکان ویژه قرنطینه در شهرستانها اقدام کرده تا موارد مبتلای احتمالی در این مکان ها قرنطینه شوند.
استاندار بوشهر تاکید کرد: ایجاد هرگونه کمپ شهرداری ها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

گراوند گفت: فعالیت خانه های مبله در استان هم تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود و اداره کل میراث فرهنگی مکلف است این مصوبه را اجرا و نظارت کند.

وی اضافه کرد: بانک ها هم نسبت به تهیه مواد ضدعفونی کننده در محل عابربانک های استان اقدام کنند.
استاندار بوشهر گفت: دو راه مهم شکست کرونا، رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از انجام سفرهای غیرضروری است که انتظار است مردم استان این دو موضوع را مد نظر قرار دهند.

 وی با قدردانی از تلاش و همت پزشکان و پرستاران در استان گفت: پرستاران و پزشکان خط مقدم مبارزه با کرونا در استان هستند و از تلاش و همت ایشان به طور ویژه قدردانی میکنم.

استاندار بوشهر با قدردانی از صدا و سیما برای تهیه برنامه ساعت سلامت گفت: مهمانانی که به این برنامه دعوت می شوند همه نکات بهداشتی را با جدیت در این برنامه به اطلاع مردم برسانند.

گراوند گفت: مردم استان برای مقابله با کرونا همراهی خوبی داشتند و این همراهی باید همچنان ادامه داشته باشد.

در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور استاندار بوشهر برگزار شد، مهلت تغییر ساعات کاری ادارات استان برای هفته آینده هم تمدید شد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر