کد خبر : 21236

نانوایی هایی که بهداشت را رعایت نکنند تعطیل می شوند!

نانوایی هایی که بهداشت را رعایت نکنند تعطیل می شوند!

رئیس سازمان صمت استان بوشهر گفت: تمامی کارکنان واحد های نانوایی هنگام فعالیت می بایست از ماسک و دستکش و کلاه استفاده نموده وهمچنین از مواد شوینده و ضدعفونی کننده بطور مداوم استفاده کنند تا سلامت خود و دیگران به خطرنیافتد .

به گزارش بوشهر24، رییس سازمان صمت استان بوشهر از برخورد وجلوگیری فعالیت تعدادی ازواحد های نانوایی در سطح استان به علت عدم رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی ستاد مقابله با کرونا خبر داد.

حسینی ضمن تشکر از متصدیان واحدهای خبازی که نسبت به تفکیک فرد فروشنده و دریافت کننده وجه (دستگاه پوز ) و رعایت ضوابط بهداشتی اقدام نموده اند گفت؛ در سطح استان تعدادی از واحد نانوایی به علت عدم رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی ستاد مقابله با کرونا برخورد قانونی شد .

رییس سازمان صمت استان بوشهر  افزود: طبق مصوبه کمیته پدافند غیر عامل و ستاد مقابله با کرونا ؛ کلیه واحدهای نانوایی در سراسر استان ملزم به رعایت ضوابط بهداشتی به‌صورت کامل می باشند و در غیراین صورت برخورد قانونی بعمل می آید و سهمیه آرد آنها قطع خواهد شد .

وی تشریح کرد:تمامی کارکنان واحد های نانوایی هنگام فعالیت می بایست از ماسک و دستکش و کلاه استفاده نموده وهمچنین از مواد شوینده و ضدعفونی کننده بطور مداوم استفاده کنند تا سلامت خود و دیگران به خطرنیافتد .

حسینی اضافه کرد: استفاده از دستگاه pos(کارت خوان) جهت جلوگیری از آلودگی، ضد عفونی کردن مداوم میز از دیگر نکات ضروری است.

وی تاکید کرد : در صورت مشاهده عدم رعایت هریک از اصول بهداشتی در واحد های نانوایی برخورد جدی صورت خواهد گرفت .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از شهروندان عزیز خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در واحد های نانوایی به ویژه رعایت نکردن نکات بهداشتی در هنگام خرید نان مراتب را به تلفن ۱۲۴ رسیدگی به شکایات مردمی یا شبکه بهداشت شهرستانها گزارش نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر