کد خبر : 21259

بسیج سازندگی بوشهر روزانه ۳۰ هزار ماسک تولید می‌کند

بسیج سازندگی بوشهر روزانه ۳۰ هزار ماسک تولید می‌کند

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر از راه‌اندازی بیش از ۳۰ کارگاه محلّه‌محور با ظرفیت تولید روزانه بیش از ۳۰ هزار ماسک با نظارت مراکز بهداشتی و درمانی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش بوشهر24، سرهنگ ذوالفقار عباسی‌فر صبح امروز  در بررسی روند فعالیت سه کارگاه تولید ماسک در عالی‌شهر، محلّه تنگک شهر بوشهر و روستای گورک تنگستان  با تاکید بر مشارکت همگانی در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: در عرصه مقابله با این ویروس اقدامات مهمی انجام شده که باید ضمن توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت باید با رعایت موارد  بهداشتی و پرهیز از مسافرت در شکست ویروس کرونا تلاش شود.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی در  رسیدگی به حوادث و بلایای گوناگون نقش مهمی دارد گفت: یکی از اقدامات سازمان بسیج سازندگی خدمات‌رسانی در شرایط غیرعادی، غیرطبیعی و حوادث غیرمترقبه‌ای چون سیل، زلزله و شیوع بیماری‌های واگیردار با همکاری اقشار مختلف بسیج و دستگاه‌های اجرایی است که این سازمان در عرصه شیوع ویروس کرونا اقدامات متعددی را تاکنون توسط گروه‌های جهادی اقشار مختلف بسیج در روستاها و مناطق مختلف استان انجام داده است.

عباسی‌فر  تصریح کرد: یکی از کارهای مهم گروه‌های جهادی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، آموزش و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌های مختلف خبری برای رعایت اصول و انجام اقدامات بهداشتی است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر افزود: کمک به رفع آلودگی و ضدعفونی کردن مراکز عمومی، بهداشتی، مساجد، حسینیه‌ها  و مراکز بهداشتی و درمانی اقدام دیگری است که گروه‌های جهادی در بیش‌تر شهرها و روستاهای استان با تشکیل تیم‌هایی در همین زمینه به خدمات‌رسانی مشغول هستند.

عباسی‌فر با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های مختلف تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در این استان خاطرنشان کرد: بیش از 30 کارگاه کوچک محله محور با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان مؤمن و انقلابی در استان راه‌اندازی شده است که این فعالان این عرصه با استفاده از امکانات و ابزار خود روزانه به تولید بیش از 30 هزار ماسک می‌پردازند که همه این اقدامات با نظارت مراکز بهداشتی و درمانی و رعایت مسائل ایمنی به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

تسنیم/

ارسال نظر