کد خبر : 21284

کشف یک داروی موثر برای کرونا در ژاپن

کشف یک داروی موثر برای کرونا در ژاپن

ژانگ شینمین یک مقام مسِیول در وزارت علوم و فناوری چین: فاوپیرایور که توسط یک شرکت تابع FUJIFILM شاخته شده است نتایج دلگرم کننده ای را در آزمایشات بالینی در ووهان و شنژن که تعداد 340 بیمار دارد ایجاد کرده است.

به گزارش بوشهر24، رسانه های ژاپنی روز چهارشنبه گفتند که مقامات پزشکی در چین اعلام کرده اند دارویی در ژاپن برای درمان آنفولانزا استفاده می شود که برای درمان کرونا موثر است.

ژانگ شینمین یک مقام مسِیول در وزارت علوم و فناوری چین: فاویپیرایور که توسط یک شرکت تابع FUJIFILM شاخته شده است نتایج دلگرم کننده ای را در آزمایشات بالینی در ووهان و شنژن که شامل 340 بیمار ایجاد کرده است. 

ژانگ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت:این دارو از درجه ایمنی بالایی برخوردار استو به وضوح در درمان موثر است.

سازمان ملی رادیو تلویزیونی ژاپن گفت:بیمارانی که در شنژن دارویی به آن ها داده شده بودند بعد از مثبت شدن میانگین 4 روز آزمایش آن ها منفی شد در حالی که بیمارانی که با این دارو درمان استفاده نکرده بودند طی 11 روز درمان شدند.

اضافه بر آن: پرتوهای ایکس در بر حدود 91 درصد از بیمارانی که تحت درمان با فاویپیرایور قرار گرفتند تاثیر بهبود 61 درصدی ریه را به وجود آورده است.

اما یک منبع بهداشت ژاپن  گفت: این دارو بر افرادی که علایم خفیف تا متوسط دارند تاثیر دارد و بر افرادی که علایم شدید تری دارند موثر نیست   

گاردین/

ارسال نظر