کد خبر : 21316

تامین اعتبار 5 میلیارد تومانی برای پروژه اورژانس هسته ای بوشهر

تامین اعتبار 5 میلیارد تومانی برای پروژه اورژانس هسته ای بوشهر

استاندار بوشهر از تامین اعتبار 5 میلیارد تومانی برای پروژه اورژانس هسته ای بوشهر خبر داد.

به گزارش بوشهر24، عبدالکریم گراوند در نشست ویدئو کنفرانس با فرمانداران استان که با محوریت بررسی پروژه های عمرانی برگزار شد، اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته 2.5 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و 2.5 میلیارد تومان هم از اعتبارات وزارت بهداشت برای تکمیل اورژانس هسته ای بوشهر اختصاص یافت.
استاندار بوشهر یادآور شد: تامین این میزان اعتبار نقش مهمی در تکمیل پروژه مهم اورژانس هسته ای برای استان بوشهر دارد.
وی با اشاره به اولویت بندی پروژه های عمرانی در شهرستانها اضافه کرد:  حوزه معاونت عمرانی استانداری، نقشه راه پروژه های عمرانی استان را به تفکیک شهرستانی تدوین کند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه  پروژه های سفر هیات دولت به استان برای اجرا و تامین اعتبار، تفکیک شهرستانی شود، اضافه کرد: پروژه های عمرانی در شهرستان ها با نظر فرمانداران تامین اعتبار می شوند، ضمن اینکه تفکیک شهرستانی پروژه های دستگاه های اجرایی هم باید مشخص شود.
گراوند اضافه کرد: در اولویت بندی اجرا و تامین اعتبار پروژه های شهرستانی، فرمانداران مشکلات عمده شهرستانها را مد نظر داشته باشند، یکی از مشکلات جدی استان مسئله آب است که نباید از این مشکل غافل شویم.
وی تاکید کرد: شیوه جدید توزیع اعتبارات در استان، هدفگذاری برای پایان سال است و سازمان برنامه بودجه، معاونت عمرانی، فرمانداران و تمام دستگاه های اجرایی مکلفند سال مالی را در بهمن ماه تمام کنند.
استاندار بوشهر یادآور شد: توزیع اعتبارات دقیقه 90 بازخورد خوبی برای استان نخواهد داشت و سازمان برنامه و بودجه استان این رویه را تغییر دهد.
گراوند یادآور شد: در حالی که اعتبار ارزش افزوده شهرداری ها در سال 96 کمتر از 650 میلیارد تومان بوده این رقم امسال به 810 میلیارد تومان رسیده و ضروری است شهرداری ها توجه به عمران شهری را در تدوین پروژه ها لحاظ کنند.
وی تاکید کرد: فرمانداران از ظرفیت منابعی که در اختیار دهیاری ها قرار دارد استفاده کنند ضمن اینکه نظارت جدی بر منابعی که دهیاری ها دارند صورت گیرد.
گراوند بیان کرد: یکی از فرصت های خوبی که بعد از کرونا در استان ایجاد شد استفاده از ظرفیت ویدئو کنفرانس است که در وقت و هزینه هم صرفه جویی می کند لذا فرمانداران و دستگاه های اجرایی از این فرصت برای نشست ها و جلسات خود استفاده کنند.
انتهای پیام/

 

ارسال نظر