کد خبر : 21321

ویروسی که برای تهدید برخی شغل ها مهمان ناخوانده شد/ کارگران تهدید کرونایی را به فرصت بیشتر در کنار خانواده بودن تبدیل کردند

ویروسی که برای تهدید برخی شغل ها مهمان ناخوانده شد/ کارگران تهدید کرونایی را به فرصت بیشتر در کنار خانواده بودن تبدیل کردند

چند ماهی است مهمان ناخوانده کرونا وارد کشور شده است. کرونا بسیاری از شغل ها را تعطیل کرد که بیشترین افراد کارگران فصلی و روزمزدی در این داستان متضرر شدند.

به گزارش بوشهر24؛ چند ماهی است مهمان ناخوانده کرونا وارد کشور شده است. کرونا بسیاری از شغل ها را تعطیل کرد که بیشترین افراد کارگران فصلی و روزمزدی در این داستان متضرر شدند.

بسیاری از کارگران ساختمانی و از این دست مشاغل روزمزدی در استان بوشهر در مضیقه مالی قرار گرفتند که تا کنون هیچ کمک معیشتی از طرف دولت پرداخت نشده است. اگر دولت کمک های مالی انجام داده است برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بوده است که کارگران فصلی و ساختمانی شامل نمی شود.

سید علی اکبر فاطمی نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها در گفت و گو با خبرگزاریی ایلنا ظهار کرد: روزانه برخی از کارگران ساختمانی  و روزمزد به شورا ها مراجعه می کنند. این افراد که دغدغه فراوانی دارند دچار مشکلات بسیاری در معیشت خود شده اند که افزایش گلایه مندی در پی دارد.

براساس این گزارش، طی روزهای گذشته برنج هایی با قیمت دولتی توزیع شد. اما این اقدام هم نتوانست دغدغه های مردم را کمتر کند.

امروز بسیاری از شغل هایی که درآمد روزانه دارند مانند صیادی، مشاغل ساختمانی، بازارهای هفتگی، همه دستفروشان، کاسبان بازارهای مختلف، پاساژها، فست فودها، اماکن تفریحی و غیره در روزهای کرونایی شرایط خوبی ندارند. نیاز است دولت تدبیری برای رفع دغدغه این اقشار داشته باشد.

کارگران تهدید کرونایی را به فرصت برای بیشتر در کنار خانواده بودن تبدیل کردند

بهادر کریمی یکی از کارگران فصلی در گفت و گو با سپاس با اشاره به تعطیلی مشاغل کارگری، اظهار کرد: از اسفندماه سال گذشته رفته رفته به سمت تعطیلی مشاغل سوق داده شد و از ابتدای سال جاری تا کنون هیچ درآمدی نداشته ایم.

این کارگر ساختمانی افزود: شغل ما به صورت فصلی است و عملا با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان قطعا یکماه دیگر تعطیلی خواهیم داشت. نیاز است دولت اقدامی برای رفع نیازهای معیشتی کارگران داشتشه باشد.

وی عنوان کرد: این تعطیلی اجباری که با ورود ویروس کرونا اتفاق افتاد، یکی از نقاط قوت کارآمدی ایران در مبارزه با کرونا قوی بودن بنیان خانواده ها بوده که ما کارگران از فرصت استفاده کرده و بیشتر در کنار خانواده بودیم.

کرمی بیان کرد: خیلی ها که قهر بوده اند آشتی کرده اند. رفتار با کودکان خیلی بهتر شده است.

 

نیاز است دولت اقدام جدی در راستای حمایت از کارگران فصلی در قالب بسته های ویژه حمایتی داشته باشند و در کنار آن تدبیر داشته باشد تا کانون های گرم خانواده همچنون گذشته جمع های صمیمی حفظ شود.

سپاس/

ارسال نظر