کد خبر : 21331

آغاز مرحله اول رزمایش کمک های مؤمنانه با توزیع ۵ هزار بسته معیشتی در بوشهر / تا پایان طرح ۱۲۰ هزار بسته معیشتی توزیع می‌شود

آغاز مرحله اول رزمایش کمک های مؤمنانه با توزیع ۵ هزار بسته معیشتی در بوشهر / تا پایان طرح ۱۲۰ هزار بسته معیشتی توزیع می‌شود

در اجرای تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر برگزاری رزمایش همدلی و کمک مومنانه به آسیب دیدگان اقتصادی و درآمدی از شیوع ویروس کرونا، صبح امروز مرحله اول رزمایش کمک های مؤمنانه در بوشهر با توزیع ۵ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش بوشهر24،آیت الله صفایی بوشهری روز پنجشنبه اظهار داشت: مردم و خیران این استان باحضور در کنار دولت و تهیه بسته‌های معیشتی حماسه‌ای از همدلی و خدمت در این استان آفریدند.

وی بیان کرد: در استان بوشهر با تلاش‌ مسئولان دستگاه‌های اجرایی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی هیات‌های مذهبی مسجدها، خیریه‌ها، روحانیت و ائمه جمعه با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب حماسه‌ای بی نظیر خلق کردند.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: بیماری کرونا یک آسیب فرا پزشکی است و گذشته از ذات این بیماری که منجر به تعطیلی بسیاری از کسب و کارها شد و به واسطه خرید کم یک سری مشکلات اقتصادی برای کاسبان به وجودآمد که نیاز است حرکتی با عنوان ارائه خدمت اقتصادی و معیشتی به مردم آسیب دیده صورت گیرد که این چالش و مشکل اقتصادی حتی اگر به صورت کلی برطرف نشود اما کاهش یابد. 

وی اضافه کرد: در این ارتباط از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا کارهای بزرگی در استان صورت گرفت و بیش از ۶۰ هزاربسته معیشتی در قالب کارت‌های هدیه در استان بوشهر بین مردم تقسم شده‌است.

امام جمعه بوشهر گفت: براساس تخمین‌ها جامعه آماری آسیب دیده استان بوشهر ۱۲۰ هزار خانوار است که در آغاز رزمایش کمک مومنانه ۳۰ هزار بسته حمایتی در کل استان ارائه و تا پایان طرح ۱۲۰ هزار بسته معیشتی توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: با پراکنش منطقه‌ای، ائمه جمعه شهرستان‌ها، فرماندهان سپاه و کمیته امداد مامور شدند و در زمان حاضر این حرکت از همه مصلاهای استان آغاز شده و این بسته‌های معیشتی از طریق مسجدها در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌گیرد.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: نقش مصلاها و مسجدها از همان آغاز انقلاب هدایتگر در همه عرصه‌ها بوده  علاوه بر اینکه محل عبادت، بصیرت و وحدت است محل خدمت هم هست و امروز در این شرایط محلی برای انجام رزمایش مواسات است.

وی اضافه کرد: حماسه رزمایش مواسات می‌تواند درسی برای همگان باشد و ایران اسلامی بر اساس آموزه‌های دینی و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب تهدید را تبدیل به فرصت کند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به فعالیت آشپزخانه و پخت غذای گرم گفت: کوشش براین است که در بخش‌های مختلف اقتصادی بویژه از گروه‌هایی که بسیار آسیب دیده‌اند مانند مغازه داران، دستفروشان، کارگران، اقشاری که روزانه درآمد داشتند و زنان سرپرست خانوار رفع چالش شود و با اداره کل اقتصاد و دارایی در زمینه تخفیف مالیات و استمهال وام‌ها از سوی بانک‌ها هماهنگی شده‌است.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: در این شرایط که نهادهای دولتی  و مردمی در کنار هم قرار گرفته‌اند و مردمی که خود آسیب دیدند و از آسیب دیدگان رفع آسیب می‌کنند که نشانه بزرگی یک جامعه است، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: جامعه ایران به دلیل فرهنگ ایرانی و اسلامی در پرتو هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در عین اینکه آسیب دیدند و یا در معرض آسیب هستند ایثاگرانه وارد عرصه می‌شوند و از آنها رفع آسیب می‌کنند.

امام جمعه بوشهر گفت: امروز صحنه‌هایی که یادآور صحنه‌های دوران دفاع مقدس است به نمایش گذاشته می‌شود و این همان همت مردم ایران است که امروز دوباره در دنیا به نمایش گذاشته شد.

razmayesh_9

 

razmayesh_8

 

razmayesh_7

 

razmayesh_6

ارسال نظر