کد خبر : 21350

در 4روز گذشته بیش از 100هزار ماسک 1250تومانی توزیع شد/ راه اندازی دبیر خانه استکبار ستیزی در استان

در 4روز گذشته بیش از 100هزار ماسک 1250تومانی توزیع شد/ راه اندازی دبیر خانه استکبار ستیزی در استان

افروغ گفت: مردم با مراجعه به سایت hastinja.com می توانند هر بسته 50 تایی با قیمت 62500تومان خریداری نمایند و تحویل ماسک در همان مرکزی است که شخص انتخاب کرده و تقریباً سه روز بعد از خرید انجام می شود.

به گزارش بوشهر24، ظهر امروز  نشست خبری با حضور عبدالرحیم افروغ مسئول اتحادیه انجمن اسلامی استان بوشهر برگزار شد.

افروغ در مورد وظایف اجتماعی انقلاب اسلامی بیان کرد: از کارکردهای مهم اسلام ساخت دنیا و اجتماع است که در این انقلاب اسلامی نیز مسئله ی پیشرفت و عدالت برای جاری سازی در جامعه یک اولویت است، بنابراین موظفیم برای مسائل اجتماعی مردم برنامه داشته باشیم. در حال حاضر کرونا از مسائلی است که زندگی اجتماعی مردم را دچار مشکل کرده است و نگاه انقلاب اسلامی در چنین شرایطی مواجهه فعالانه است.

وی بیان کرد: امروزه استفاده از ماسک اصلی‌ترین، آسان ترین و ارزان ترین روش مقابله و پیشگیری از کروناویروس است اما به دلایل مختلف باعث ایجاد هزینه برای مردم شده که مردم با چالش های اقتصادی که برایشان به وجود آمده ماسک را از زندگی حذف کرده یا بعضاً کمتر استفاده می کنند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بوشهر در مورد راه کار این نهاد برای توزیع ماسک ارزان تر نسبت به قیمت بازار برای مقابله با کرونا بیان کرد: در انجمن اسلامی این ایده شکل گرفت و قرار بر این شد دفتر مرکزی انجمن با برنامه‌ریزی با ستاد امام رایزنی‌هایی صورت دهد که با حذف واسطه ها ماسک را به طور ارزان به دست مردم برساند.

افروغ  بیان کرد: مردم با مراجعه به سایت hastinja.com می توانند هر بسته ۵۰ تایی که با قیمت ۶۲۵۰۰ می باشد خریداری نمایند  تحویل ماسک در همان مرکزی است که شخص انتخاب کرده و تقریباً سه روز بعد از خرید انجام میشود.

وی گفت:ماسک های تولیدی با کیفیت مرغوب و مورد تایید وزارت بهداشت است که بر اساس آمار در این چهار روز بیش از ۱۰۰ هزار ماسک توزیع شده و انشاالله تا دو ماه آینده این فرآیند ادامه خواهد داشت و ادامه این فرآیند بعد از آن نیز با توجه به شرایط اعلام خواهد شد. 

افروغ گفت: ما  در استان بوشهر با کمک گروه‌های جهادی مساجد و شبکه‌ی دانش دانش آموزی که در شهرستان ها داریم خوشبختانه فرآیند عرضه ماسک و تهیه آن توسط مردم تسهیل شد و با استقبال بی نظیر مردم رو به رو شد به طوری که ظرفیت ثبت نام تا ۱۰ روز آینده پر است و ما به فکر افزایش ظرفیت و افزایش مراکز توزیع افتادیم که انشاالله بتوانیم با یاری خدا عامل حفظ جان مردم باشیم و این ویروس منحوس را شکست بدهیم.

وی با اشاره به اینکه 23 مرکز توزیع در تمام شهرستان های استان در حال فعالیت اند گفت:  به تناسب جمعیت در شهرهایی که استقبال بیشتر شکل گرفت و شهرهایی که جمعیت بیشتری داشتند مراکز را افزایش دادیم مثلا در بوشهر ۵ مرکز، در شهرستان دشتستان ۷ مرکز و در سایر شهرستان ها نیز در صورت ضرورت مراکز بیشتری تعیین خواهیم کرد.

افروغ یادآور شد: برای افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند سازگاری را طراحی کردیم که با مراجعه به مراکز توزیع ثبت نام آنها انجام شود.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینکه رسالت اصلی اتحادیه  تربیتی با رویکرد نخبه پروری است گفت: با توجه به اینکه باید با کمک رویکرد تربیتی نخبه پروری جامعه دانش آموزی را تربیت کرد در فصل تابستان برای دانش آموزان برنامه های متعددی را آغاز کردیم که مرتبط با سال تحصیلی جدید است و مربیان را آماده کردیم که با توان کامل در اول مهر فعالیت خود را آغاز کنند.

وی ادامه داد:  مهم‌ترین برنامه تابستان جشنواره ستارگان است که به صورت مجازی برگزار خواهد شد این جشنواره در آی گپ برگزار خواهد شد و دانش آموزان والدین به تفکیک پسر و دختر، وارد گروه‌های شهرستان خود می‌شوند مسابقاتی را در نظر گرفتیم امتیازاتی را در نظر داریم که با دریافت جوایز می‌توانند در بازاری که در این عرصه است خرید کنند.

افروغ افزود: برای روز غدیر نیز برنامه داریم، اطعامی برای فقرا با رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشیم و مردم می توانند با سامانه *880# و*880*8# یا ورود به سایت mizbaneqadir.ir هم کمک های مالی خود و هم خدماتی که می توانند انجام دهند را به مجموعه بدهند.

مسئول اتحادیه انجمن های  اسلامی دانش آموزان در پایان گفت: اتحادیه دبیرخانه گام دوم انقلاب است این یعنی باید بتوانیم برنامه ریزی تمام امور گام دوم را در همه تشکل ها و آموزش و پرورش جلو ببریم، ما دبیرخانه استکبار ستیزی را در استان را انداختیم و دو جشنواره زنان لرده و رئیسعلی دلواری را برای دختران و پسران در نظر داریم که بتوانیم راویان مقاومتی را در شهرستان ها قرار دادیم که دلاوری‌های این مرز و بوم را روایت کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر