کد خبر : 21444

محدودیت‌های کرونایی در استان بوشهر یک هفته دیگر تمدید شد

محدودیت‌های کرونایی در استان بوشهر یک هفته دیگر تمدید شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان به مدت یک هفته دیگر خبر داد و گفت: این محدودیت‌ها از ۱۰ آبان به مدت یک‌هفته در بخش‌های مختلف تا ۱۶ آبان اعمال می‌شود.

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار بوشهر 24 وضعیت بیماران کرونایی در استان را برشمرد و با تاکید بر توجه ویژه به رعایت پروتکل بهداشتی اظهار داشت: تنها راه مصون ماندن از ابتلا به کرونا استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

وی با تاکید بر پرهیز از هرگونه اجتماع و تجمع افزود: شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا تکلیف همگانی است چراکه بی‌توجهی به این مهم سبب افزایش ابتلا، بستری و فوت می‌شود.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه حدود 60 درصد شهرستان‌های این استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند گفت: 40 درصد دیگر شهرستان‌ها نارنجی یا زرد و شکننده هستند و با کوچکترین سهل‌انگاری افزایشی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تعداد بیماران بستری کرونایی را به میزان تعداد ترخیصی‌ها دانست و بیان کرد: وضعیت بستری کرونایی استان بوشهر ثابت است که باید این وضعیت با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی آحاد مردم روند کاهشی شود.

کشمیری با تاکید بر پرهیز از مسافرت و دورهمی‌ها تصریح کرد: با ارزیابی انجام شده بیشترین افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند به سبب میهمانی‌ها، دورهمی‌ها و مسافرت بوده است.

وی، از شناسایی کانون‌های ابتلا به کرونا خبر داد و تاکید کرد: این کانون‌ها به دورهمی‌ها برمی‌گردد که یکی از این موارد حضور پرتجمع در مراسم‌های تشییع جنازه به ویژه در روستاها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با قدردانی از جمعیت هلال احمر استان بوشهر که فعالانه در مبارزه با بیماری کرونا پیشقدم شدند گفت: این جمعیت با سازماندهی خوب جوانان در پایگاه‌ها، توزیع ماسک، ضدعفونی معابر در پیشگیری از بیماری کرونا فعالیت می‌کند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه ماسک به تنهایی در مقابله با کرونا کافی نیست تاکید کرد: تهویه اتاق، پنجره باز، فاصله زیاد، شستشوی دست‌ها، شرکت نکردن در تجمعات به هر دلیلی، پرهیز از میهمانی رفتن و دورهمی در مبارزه با کرونا و پیشگیری از ابتلا به آن ضروری است.

کشمیری، راه حل مقابله با بیماری کرونا را همکاری همه مردم در پیشگیری دانست و بیان کرد: راه حل مقابله با بیماری کرونا، در بیمارستان‌ها نیست بلکه باید از تولید بیماران کرونایی پرهیز شود که این مهم با رعایت پروتکل بهداشتی محقق می‌شود.

وی با اشاره به افزایش تجمع در ساحل بوشهر تاکید کرد: با بهبود وضعیت آب‌وهوایی بوشهر، حضور مردم در سواحل نسبت به گذشته افزایش یافته ولی رعایت پروتکل‌های بهداشتی حدود 60 درصد ارزیابی شده است.

وی با تاکید بر جلوگیری از تبدیل شدن ساحل بوشهر به کانون ابتلا به کرونا خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده در سواحل بوشهر رعایت پروتکل بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در حد بسیار اندک است که می‌تواند به کانون تولید مبتلا به کرونا شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان به مدت یک هفته دیگر خبر داد و گفت: این محدودیت‌ها از 10 آبان به مدت یک‌ هفته در بخش‌های مختلف اعمال می‌شود.

کشمیری با اشاره به محدودیت‌های کرونایی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: در پی مصوبه ستاد استانی کرونا در تمدید محدودیت‌های کرونایی، از 10 تا 16 آبان، همه‌ آموزش‌های حضوری اهم  از رسمی، کلاس‌های تقویتی و فوق برنامه و آزمون‌های حضوری در همه مدارس استان به مدت یک هفته تعطیل می‌شود.

وی با بیان اینکه  در این مدت، آموزش‌های مجازی در همه شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر برقرار است افزود: نحوه حضور و فعالیت کادر اداری و آموزشی به تشخیص مدیران مدارس به نحوی که هیچ واحد آموزشی تعطیل نباشد تعیین می‌شود.

 

ارسال نظر