کد خبر : 21445

۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در بوشهر پرداخت شد

۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در بوشهر پرداخت شد

معاون اشتغال و کارآفرینی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهربا اشاره به معرفی‌ مشاغل متضرر از کرونا به بانک‌ها گفت: تاکنون ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به صاحبان مشاغل آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در بوشهر پرداخت شده است.

سیامک وطن‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار بوشهر 24، با تاکید بر تسریع پرداخت تسهیلات بانکی به  طرح‌های مشاغل روستایی اظهار داشت: در این راستا تاکنون مبلغ 26.5 میلیارد  تومان تسهیلات بانکی از محل اشتغال روستایی و عشایری پرداخت شده که  تسریع در معرفی طرح‌ها در جذب اعتبار اشتغال‌زایی روستایی ضروری است.

وی همکاری بانک‌ها در تسریع پرداخت تسهیلات یاد شده را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: بانک‌ها و دستگاههای اجرایی نسبت به برطرف کردن  مشکلات پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی همکاری کنند.

معاون اشتغال و کارآفرینی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به پرداخت تسهیلات حمایتی به مشاغل آسیب دیده از کرونا پرداخت و افزود: هدف از اختصاص تسهیلات ویژه کرونا کمک به بهبود کسب و کار است که در این راستا تاکنون  صاحبان مشاغل ْآسیب دیده برای دریافت 100 میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

وطن‌خواه تصریح کرد: در این زمینه  تاکنون 450 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به صاحبان مشاغل آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر از طریق 7 بانک عامل پرداخت شده است.

وی،با بیان اینکه این وام‌ها با نرخ بهره 12 درصد پرداخت می‌شود گفت: تسهیلات بانکی به صاحبان مشاغل آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا برای 14 رسته تعریف شده و مدت بازپرداخت آن 24 ماه است.

 

ارسال نظر