کد خبر : 21451

مدیرعامل "آبفا": طرح آبرسانی به شهرستان "جم" امسال انجام می‌شود/ افتتاح پروژه آب‌شیرین‌کن ۲۸هزار مترمکعبی

مدیرعامل "آبفا": طرح آبرسانی به شهرستان "جم" امسال انجام می‌شود/ افتتاح پروژه آب‌شیرین‌کن ۲۸هزار مترمکعبی

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تسریع روند اجرای طرح آبرسانی و آب‌شیرین ۲۸هزار مترمکعبی شهرستان جم استان بوشهر خبر داد و گفت: آبرسانی به این شهرستان در برنامه‌های امسال قرار دارد.

بوشهر24، حمیدرضا جانباز صبح امروز در بازدید از روند اجرایی طرح آبرسانی به شهرستان جم با تأکید بر تسریع اجرای این پروژه اظهار داشت: تکمیل طرح‌های آبرسانی در نقاط مختلف شهری و روستایی کشور در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و در این راستا اقدامات مهم و مؤثری عملیاتی شده است.

وی هدف از سفر به شهرستان جم را بررسی روند اجرای طرح‌های آبرسانی دانست و با تأکید بر حمایت ویژه از تکمیل پروژه آبرسانی افزود: عملیات احداث کارخانه شیرین‌سازى آب دریا در شهرستان جم به حجم تولید 28هزار مترمکعب آب شیرین در شبانه‌روز اجرایی شده است که تکمیل این پروژه در اولویت برنامه‌های شرکت مهندسى آب و فاضلاب قرار دارد.

مدیرعامل شرکت مهندسى آب و فاضلاب  با تأکید بر تسریع تکمیل خط انتقال آب شهرستان جم گفت: آبرسانی به این شهرستان در برنامه‌های امسال این شرکت قرار دارد که اجرای خط انتقال آن به‌طول 32 کیلومتر مورد توجه ویژه است.

عبدالحمید حمزه‌پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم با اشاره به اجرای پروژه 28هزار مترمکعبی شیرین‌سازی آب دریا در آبرسانی به شهرستان جم خاطرنشان کرد: با تکمیل و افتتاح پروژه آب‌شیرین‌کن 28هزار مترمکعبی، مشکل دیرینه آبرسانی به شهرها و روستاهای شهرستان جم برطرف می‌شود.

حمزه‌پور به اجرای خط انتقال آب شهرستان جم پرداخت و بیان کرد: خط انتقال آب شهرستان جم به‌طول بیش از 32 کیلومتر در اقطار 800 و 900 میلی‌متر روند اجرایی مطلوبی دارد و رو به پایان است.

وی با اشاره به پروژه‌های اجراشده در طرح آبرسانی به شهرستان جم اضافه کرد: در اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن 28هزار مترمکعبی سیراف ــ جم پروژه‌های مختلف از جمله 5 باب ایستگاه پمپاژه، 50هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب، 4هزار مترمربع ساختمان بهره‌بردارى، اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر احداث شبکه برق با نصب افزون بر 147 دکل برق فشار متوسط 33 کیلوولت را از دیگر تأسیسات اجرای پروژه آبرسانی سیراف ــ جم دانست و بیان کرد: برای اجرای پروژه کارخانه آب‌شیرین‌کن 28هزار مترمکعبی جم بیش از 2هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

بر پایه این گزارش مدیرعامل شرکت مهندسى آب و فاضلاب کشور در سفر به استان بوشهر به‌همراه معاون برنامه‌ریزى وزارت نفت، استاندار بوشهر و نماینده مردم حوزه جنوب استان در مجلس شوراى اسلامى از پروژه بزرگ آبرسانى به شهرستان جم بازدید کردند و تصمیمات لازم برای تسریع در تکمیل و بهره‌بردارى از این پروژه اتخاذ می‌شود.

 

ارسال نظر