کد خبر : 21463

رئیس مجمع نمایندگان بوشهر: بنیاد "علوی" در بازسازی بازارچه ساحلی دیلم مشارکت می‌کند

رئیس مجمع نمایندگان بوشهر: بنیاد "علوی" در بازسازی بازارچه ساحلی دیلم مشارکت می‌کند

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به حادثه آتش سوزی بازارچه ساحلی دیلم و از بین رفتن سرمایه و منبع درآمدی ۳۰۰ خانواده دیلمی گفت: بنیاد علوی در بازسازی بازارچه ساحلی دیلم مشارکت می‌کند.

عبدالکریم جمیری ظهر امروز در نشست با مدیرعامل بنیاد علوی با اشاره به خسارت‌های فراوانی در حادثه آتش سوزی بازارچه ساحلی دیلم به اموال مردم  اظهار داشت: در این حادثه سرمایه و منبع درآمد 300 خانواده به‌صورت کامل از بین رفت و خساراتی به سرمایه و امرار معاش مردم وارد شد.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس افزود: در این حادثه اکثر کسبه این بازارچه با وام و قرض کسب و کار خود را راه‌ انداخته بودند و غم‌انگیزتر اینکه تعداد زیادی از آنها زنان سرپرست خانوار هستند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با تقدیر از بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی برای اعطای تسهیلات 100 میلیون تومانی به آسیب دیدگان این حادثه خاطرنشان کرد: با توجه به خسارت سنگین وارد شده، جا دارد که بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان از همه ظرفیت‌های خود در ساخت و تجهیز این بازارچه استفاده کنند و خانواده‌های بسیاری که در تامین معیشت خود دچار مشکل شده‌اند را از نگرانی دربیاورند.

جمیری با اشاره محرومیت‌های شهر چغادک نیز گفت: شهر چغادک از مناطق محروم استان بوشهر است که نیازهای فرهنگی و زیرساختی فراوانی دارد.

وی با تاکید بر رسیدگی به این شهر محروم خاطرنشان کرد: با توجه به ماموریت‌های بنیاد علوی در زمینه محرومیت‌زدایی انتظار می‌رود این مجموعه عظیم که تاکنون منشأ خیرات و برکات فراوانی برای مناطق محروم کشور بوده، برای زدودن گرد محرومیت از چهره مردم این منطقه به میدان بیاید.

ساخت چند مجموعه فرهنگی و قرآنی و سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و محرومیت‌زدایی با کمک قرارگاه آبادانی و پیشرفت از دیگر مواردی بود که جمیری برای مناطق محروم استان بوشهر از بنیاد علوی مطالبه کرد.

مدیرعامل بنیاد علوی نیز در این نشست با بیان اینکه ما براساس منویات رهبر معظم انقلاب وظیفه داریم در حوزه‌های اجتماعی و زیرساختی مناطق محروم و کم برخوردار فعالیت کنیم افزود: بنیاد علوی آمادگی دارد برای بازسازی بازارچه و مغازه‌هایی که در حادثه آتش سوزی بازارچه ساحلی دیلم آسیب دیده‌اند سیمان و مصالح تامین کند.

محسن منصوری با تاکید بر توجه به حوزه کارآفرینی ادامه داد: یکی از زیرمجموعه‌های بنیاد علوی در حوزه کارآفرینی اجتماعی و اقتصادهای کوچک فعالیت می‌کند و آمادگی کمک برای ایجاد اشتغال با توجه به استعداد مناطق محروم را داریم.

 

ارسال نظر