کد خبر : 21464

۷۰میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات به بانک‌های استان بوشهر پرداخت می‌شود

۷۰میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات به بانک‌های استان بوشهر پرداخت می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی استان بوشهر از تخصیص ۷۰ میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات به بانک‌های استان خبرداد و گفت: این یارانه با هدف حمایت از فعالیت‌های تولیدی، بنگاه‌های اقتصادی و صادراتی تخصیص یافته است.

بوشهر24، علی درویشی ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با اشاره به اعتبارات بند "و" تبصره 5 قانون بودجه برای تهاتر بدهی‌های دستگاه‌ها و بانک‌ها اظهار داشت: اعتبارات بند "و" تبصره 5 قانون بودجه فرصتی مهم برای پرداخت بدهی‌ها از طریق تهاتر، مالیاتی یا بانکی است.

وی، با بیان اینکه "سال 1397 بیش از 50 میلیارد تومان از محل اعتبارات بند "و" تبصره 5 قانون بودجه برای پرداخت بدهی‌ها پرداخت شده است" افزود: این مهم کمک به دستگاه‌های اجرایی در پرداخت بدهی به پیمانکاران و رفع دغدغه در تحقق تعهدات است.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه "سال گذشته 26 میلیارد ریال در استان بوشهر از محل این منابع اعتباری استفاده شد" افزود: همچنین از محل اعتبارات بند "و" تبصره 5 قانون بودجه 200 میلیارد ریال از بدهی استان بوشهر در سطح ملی تهاتر شد.

درویشی، با تأکید بر بهره‌گیری از این منبع اعتباری برای حل مشکلات دستگاه‌ها و ادارات خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات بند "و" تبصره 5 قانون بودجه ساز و کارهای لازم پایه‌گذاری و سامانه‌ای ایجاد شده است.

وی، با بیان اینکه 13 بانک از این محل اعتباری می‌توانند استفاده کنند افزود: یکی از ظرفیت‌های خوب قانون بودجه که کمک قابل توجهی به  حل مشکلات اعتباری می‌کند بند "و" تبصره 5 قانون بودجه سنواتی است.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اجرا و حمایت از طرح‌های جهش تولید، از ابلاغ یارانه سود تسهیلات خبر داد و تصریح کرد: براساس تشویق فعالان اقتصادی سالانه یارانه سود تسهیلات ابلاغ می‌شود که لازم است بانک‌ها از این فرصت استفاده کنند.

درویشی، بیان کرد: در این راستا 70 میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات به بانک‌های استان بوشهر با هدف حمایت از فعالیت‌های تولیدی، بنگاه‌های اقتصادی و صادراتی تخصیص یافته است.

 

ارسال نظر