کد خبر : 21491

امام جمعه بوشهر: حل مشکلات آسیب‌دیدگان بازارچه ساحلی "دیلم" تسریع شود

امام جمعه بوشهر: حل مشکلات آسیب‌دیدگان بازارچه ساحلی "دیلم" تسریع شود

امام جمعه بوشهر با اشاره به آتش‌سوزی بازارچه ساحلی دیلم گفت: در حل مشکلات و خدمات‌رسانی مطلوب به صنوف آسیب‌دیده تسریع شود تا بیش از این به این قشر آسیب وارد نشود.

بوشهر 24، به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با مدیران صندوق کارآفرینی امید و بنیاد علوی با تاکید بر توجه به اشتغال جوانان و رفع محرومیت اظهار داشت: استان بوشهر از ظرفیت‌های مهمی برخوردار است که در سطح ملی و بین‌‌المللی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه این استان با خلیج فارس دارای طولانی‌ترین مرز دریایی است افزود: ارتباط استان بوشهر با آبراه بین‌المللی خلیج فارس می‌تواند منشأ تحولات بنیادین در حوزه خلیج فارس و جهانی باشد.

امام جمعه بوشهر، قابلیت‌های گوناگون این استان را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه استان بوشهر به عنوان یک استان الگو بر اساس دانش و فنآوری نوین و نگاه دینی و انقلابی می‌تواند الگوی پیشرفت ایران شود افزود: استان بوشهر تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته اما این استان با تمام شرایط پیشرفت آفرین موجود، به جهات مختلف توسعه شایسته و درخور حسب ظرفیت آمایش سرزمینی نداشته است.

صفایی بوشهری با تاکید بر پرداخت تسهیلات کارآفرینی اشتغال‌زایی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت فوق العاده استان در ثروت افزایی، می‌تواند اشتغال مولد داشته باشد در غیر این صورت بیکاری، فقر و معضلات اجتماعی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه درصدی از جمعیت استان دچار محرومیت است افزود: این برای استان بوشهر که پایتخت انرژی ایران است زیبنده نیست.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به حادثه آتش سوزی اخیر در بازارچه ساحلی شهرستان دیلم پرداخت و اظهار داشت: در این راستا باید ضمن واگذاری زمین به آسیب دیدگان لازم است در ساخت بازار جدید بر اساس موازین مهندسی همکاری و تلاش شود.

امام جمعه بوشهر خدمات بنیاد مستضعفان را در رسیدگی به آسیب دیدگان آتش سوزی دیلم را مورد ستایش قرار داد و بیان کرد: در رسیدگی به مشکلات به حادثه دیدگان در ابعاد گوناگون بابد تسریع شود.

 

ارسال نظر