کد خبر : 21495

طرح انسداد مبادی بی‌سوادی در استان بوشهر اجرا می‌شود

طرح انسداد مبادی بی‌سوادی در استان بوشهر اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه به اجرای طرح انسداد مبادی بی‌سوادی در استان گفت: در اجرای این طرح، مشارکت همه دستگاه‌ها و آحاد مردم جامعه ضروری است.

بوشهر24، علیمراد کرمی ظهر امروز در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان بوشهر، یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی را سواد افراد جامعه دانست و اظهار داشت: باسوادی یک ظرفیت و فرصت است و بی‌سوادی یک نقیضه و تهدید محسوب می‌شود.

وی، با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته ملاک افراد با سواد آشنایی با رایانه، حداقل با یک زبان زنده و سواد رسانه‌ای است افزود: فرد با سواد در برنامه‌های خود موفق‌تر، توانمند‌تر، و افرا فاقد سواد، شکننده و ضعبف هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه به ریشه‌کنی معضل بی‌سوادی گفت: براساس آمارهای موجود نرخ باسوادی استان بوشهر در گروه سنی 10 تا 49 سال افزایش یافته است.

کرمی، با بیان اینکه استان بوشهر مقام برتر سواد آموزی در کشور  کسب کرده است  تصریح کرد: استان بوشهر در میان 31 استان کشور مقام نخست باسوادی را در گروه سنی 10 تا 49ساله کسب کرده و اکنون نرخ باسوادی در استان بوشهر بالای 96 درصد است.

وی، با تاکید بر راه‌اندازی کلاس‌های سوادآموزی با همکاری و مشارکت نهادها و ادارات خاطر نشان کرد:کلاس‌های سوادآموزی در نقاط مختلف به ویژه شهرها و روستاهایی که افراد بی‌سواد آنان بیشتر است تشکیل می‌شود که همکاری دستگاه‌های اجرایی و مردمی ضروری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اجرایی شدن طرح انسداد مبادی بی‌سوادی در استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید همه به مسئله انسداد مبادی بی‌سوادی در جامعه توجه لازم و جدی کنند و در اجرای این مهم، مشارکت همه دستگاه‌ها و آحاد مردم جامعه ضروری است.

کرمی بخش عمده‌ای از بازماندگان از تحصیل را در مناطق محروم دانست و تاکید کرد: شناسایی تمامی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در سراسر  استان بوشهر در اولویت برنامه آموزش و پرورش قرار دارد که همکاری دستگاه‌های دیگر ضروری است.

 

ارسال نظر