کد خبر : 21499

کشف بیش از ۲ تن روغن احتکار شده در کنگان

کشف بیش از ۲ تن روغن احتکار شده در کنگان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان گفت: دستور بازرسی در یک انبار احتکار روغن خوراکی صادر و میزان دو تن و 306 کیلوگرم انواع روغن کشف و پرونده قضایی، جهت رسیدگی تشکیل شد.

بوشهر 24 از شهرستان کنگان، اکبر احمدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برخی از اصناف و فروشندگان کالا‌های مورد احتیاج و ضروری عامه مردم را احتکار نموده اند که این امر منجر به کمبود اجناس در سطح شهر و فروش آن‌ها به مبالغی گران‌تر در بازار می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان گفت افزود: با توجه به ماده ۶۰ قانون نظام صنفی کشور متخلفین علاوه بر الزام عرضه و فروش کل کالا‌های احتکار شده به جریمه نقدی و تعطیلی محل کسب آن‌ها نیز محکوم می‌گردند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از اصناف با انصاف که منفعت طلبی و سود جویی به هرکیفیتی را مد نظر ندارند، تصریح کرد: با توجه به نارضایتی بوجود آمده شهروندان از احتکار برخی اقلام در سطح شهر به اصنافی که اقدام به احتکار کالا‌های ضروری مردم می‌نمایند تذکر داده می‌شود تا سریعا نسبت به توزیع کالا‌های مورد نیاز مردم اقدام و در صورت کشف کالا‌های احتکار شده، برخور قانونی و قاطع صورت می‌گیرد.

دادستان کنگان افزود: در همین راستا دستور بازرسی در یک انبار احتکار روغن خوراکی صادر و میزان دو تن و سیصد و شش کیلوگرم انواع روغن کشف و پرونده قضایی، جهت رسیدگی تشکیل گردید.

 

ارسال نظر