کد خبر : 21507

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر: صنوف دراجرای محدودیت‌های کرونایی همکاری کنند

مدیرکل سیاسی استانداری بوشهر: صنوف دراجرای محدودیت‌های کرونایی همکاری کنند

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا در ارتباط با تعطیلی فعالیت برخی صنف‌ها از ساعت ۱۸ بعد از ظهر به مدت یک ماه، انتظار می‌رود همکاری لازم توسط بازار و اصناف در این زمینه انجام شود.

بوشهر24، خسرو دهقانی روز یکشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر افزود: براین اساس همه واحدهای صنفی بجز مراکز ضروری شامل درمانی، امداد ونجات، آتش نشانی، آمبولانس‌ها، سرویس‌های عمومی مردم از جمله آب، برق، گاز و مخابرات و مراکز عرضه مواد غذایی از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای تعطیل خواهند بود.

وی تاکید کرد: با توجه به بهبودی شرایط آب و هواییدر استان بوشهر انتظار می‌رود همه صنف‌ها با پیوستگی در فعالیت خود، با اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند و اعمال محدودیت را جدی بگیرند و در قطع زنجیره بیماری همکاری کنند.

دهقانی اضافه کرد: ستاد ملی کرونا  با توجه به خیز بیماری کرونا در کل دنیا و کشور طرح‌های مختلفی از جمله محله محور کردن مبارزه با کرونا با همکاری بسیج مستضعفان را به اجرا می‌گذارد.

دهقانی در باره نقش رسانه‌ها در این بحران گفت: تهیه خبر، عکس و فیلم در شرایط عادی با زمان بحران بسیار متفاوت است و رسانه‌ها در این شرایط وظیفه‌ای مهم برعهده دارند و از اعضای اساسی مدیریت بحران به شمار می‌روند.

وی ادامه داد: در زمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد اگر مدیران و کسانی که باید پاسخگو و شفاف سازی لازم را در بهترین زمان ممکن داشته باشند و با توجه به گسترش فضای رسانه‌ای مجازی این اقدام باعث می‌شود فضا در اختیار کسانی که در این زمینه کار حرفه‌ای انجام نداده‌اند، قرار نگیرد.

دهقانی اضافه کرد: در این شرایط که انقلاب ارتباطات اتفاق افتاده محدودیت خبر امکان پذیر نیست اما می‌توان به شکل حرفه‌ای خبر را در زمان خود و بموقع و شفاف اطلاع رسانی و از بروز شایعه‌ها  پیشگیری کرد.

وی با تاکید بر ضرورت اعمال مدیریت احساسات گفت: اصحاب رسانه باید مجهز به مدیریت احساسات شوند و نداشتن این شیوه مدیریت ممکن است به برخی مسائل مانند ایجاد ترس، وحشت و نگرانی‌ها دامن بزند.

دهقانی اظهار کرد: روزنامه نگار علاوه بر اطلاع رسانی، وظیفه آگاهی بخشی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در زمان بحران را برعهده دارد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: در زمان حاضر در زمینه تبلیغات محیطی در شهرها کارهای خوبی صورت گرفته و جا دارد این تبلیغات گسترش یابد.

وی تاکید کرد: در این شرایط حساس که بیشترین عامل شیوع بیماری بر اثر برگزاری تجمع‌ها رخ می‌دهد لازم نیست آئین تودیع و معارفه با حضور جمعیت زیاد برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: نقش رسانه‌ها در زمان بحران بسیار حساس است و می‌طلبد با مشارکت خانه مطبوعات آموزش‌های لازم در این  زمینه ارائه شود.

فاطمه کرمپور افزود: پرهیز از شتاب زدگی رسانه‌ها در انتشار برخی اخبار بویژه در زمان بحران ضروری است و باید با تامل و حساسیت بیشتری موضوع رصد شود.

وی با اشاره به هفته کتاب از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه گفت: کتاب یکی از ابزارهای مهم رشد هر جامعه به شمار می‌رود و انتظار است با توجه به شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها فرصتی باشد تا بتوان بیشتر فضای آزاد خود را صرف مطالعه کرد.

کرمپور برضرورت ترغیب مردم به مطالعه تاکید کرد و اضافه کرد: هرچند امروز خرید کتاب از سبد خانوارها حذف شده‌است اما با توجه به تامین برخی زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف انتظار می‌رود فرهنگ مطالعه و خواندن کتاب در جامعه تقویت شود.

وی برضرورت راه‌اندازی پویش ترغیب مردم به مطالعه و کتابخوانی در جامعه راه‌اندازی شود.

معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با شروع موج سرما شیوع بیماری کرونا خیز جدیدی داشته است و در زمان حاضر در استان بوشهر شهرستان‌های بوشهر و تنگستان قرمز و هشت شهرستان دیگر زرد و نارنجی هستند.

محمد مهدی خواجه ئیان افزود: افزون بر رنگ بندی قرمز، زرد، نارنجی و سفید در زمینه شیوع کرونا به تازگی رنگ مشکی نیز تعریف شده که باید با رعایت محدودیت‌ها و پیشگیری‌های لازم تلاش کرد تا این استان به این وضعیت نرسد.

وی تاکید کرد: با وجود برخی محدودیت‌ها اما دیده می‌شود برخی از صنف‌ها به دلیل شرایط اقتصادی همکاری لازم را در زمینه اعمال محدودیت‌ها انجام نمی‌دهند.

 

ارسال نظر