کد خبر : 21508

کمبود روغن در بوشهر و وعده امیدبخش مسئولان

کمبود روغن در بوشهر و وعده امیدبخش مسئولان

روغن خوراکی به عنوان یکی از نیازهای اساسی روزانه خانوار که تا ۲ هفته پیش به وفور در بازار استان بوشهر وجود داشت در روزهای اخیر به دلایل نامعلومی کمیاب شده‌است، اما مسئولان این استان وعده کرده‌اند که این کالا به میزان کافی تامین شده‌است و در روزهای آینده با توزیع آن در فروشگاه‌ها، مشکل برطرف می‌شود.

بوشهر24، شهروندان بوشهری می‌گویند: در روزهای اخیر قفسه‌های همه فروشگاه‌های این شهر از روغن خوراکی تولید داخلی خالی شده و تنها روغن‌های وارداتی در برخی مغازه‌ها وجود دارد که آن هم با قیمت بسیار بالا به فروش می‌رسد.

علی محمدی زاده یکی از این شهروندان گفت: به چندین فروشگاه مراجعه کردم اما هیچکدام روغن جامد یا مایع تولید داخل نداشتند و تنها یکی از آنها چند بطری روغن‎ ذرت خارجی داشت که قیمت هر بطری ۲ لیتری آن را ۷۵۰ هزار ریال اعلام کرد.

به گفته وی خرید روغن خارجی با قیمت بالا در توان همه و بویژه قشرهای کم درآمد نیست.

دیگر شهروند بوشهری اظهارداشت: پس از ۲ ساعت خیابان گردی و مراجعه به شمار زیادی مغازه تنها در فروشگاه زنجیره‎ای روغن مایع تولید داخل موجود بود که آن هم به صورت سهمیه بندی و برای هر شخص تنها ۲ بطری اختصاص می‌داد.

فروشنده این فروشگاه‎ به عنوان تنها مرکزی که روغن خوراکی در آن یافت ‎شد گفت: پس از چند روز نایاب شدن روغن از صبح روز گذشته  این کالا در این فروشگاه تخلیه و به شهروندان عرضه شد.

رضا محسنی افزود: با توجه به کمبود روغن در دیگر مغازه‌ها حجم مراجعه برای خرید آن به این فروشگاه بالا است که انتظار می‎رود هر چه زودتر این کالا در دیگر مراکز عرضه تامین شود تا از شلوغی در این فروشگاه‎ در روزهای کرونایی اجتناب شود.

فروش روغن فقط به مشتری‌های خاص مغازه 

 فروشنده یک سوپر مارکت در بوشهر گفت: به دلیل تقاضای زیاد و کمبود روغن آن را در معرض دید و دسترس همه مشتری‌ها قرار نمی‌دهیم و تنها به مشتریان خاص آن هم به صورت محدود عرضه می‌کنیم.

میلاد مرفاوی افزود: با توجه به کمبود شدید روغن برخی از مشتریان درخواست خرید چهار یا پنج بطری دارند که تنها ۲ بطری به آنها فروخته می‎شود.

وی اظهار داشت: اکنون ۲ هفته است که خرید روغن برای فروشگاه با محدودیت‎های زیادی مواجه شده‌است و در بیشتر روزها نیز تامین آن امکان پذیر نیست.

۱۱۷۰ تن روغن بزودی در بوشهر توزیع می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: کمبود روغن خوراکی مشکل کشوری است که از دو هفته قبل رخ داد اما با ترخیص روغن خام وارداتی از بنادر شهید رجایی و امام خمینی (ره) در روزهای اخیر این کمبود در مراکز عرضه بتدریج برطرف می‎شود.

به گفته سید حسین حسینی در ارتباط با کمبود روغن در استان بوشهر نیز موضوع به صورت مستمر از وزارت صنعت و معدن و کارخانه‎های تولیدی در دست پیگیری است.

وی اظهار داشت: در این زمینه برای جبران کمبود بازار از هفته گذشته تاکنون مقادیری روغن توسط مباشران مربوطه از کارخانجات تولید روغن تامین  و در حال حمل به استان بوشهر است.

حسینی ادامه داد: با هدف جلوگیری از ایجاد صف اولویت تامین با فروشگاه‎های زنجیره‎ای است که در این ارتباط یکهزار و ۱۷۰ تن روغن خوراکی از کارخانه‌ها تامین و بزودی در فروشگاه‎های رفاه، کورش، اتکا و غیره توزیع می‎شود.

وی اظهار کرد: پیش بینی می‌شود طی روزهای آتی بتدریج کمبود این کالای اساسی برطرف و روغن خوراکی به وفور در تمامی فروشگاه‌های استان بوشهر عرضه شود.

 حسینی افزود: در این ارتباط از هم استانی‎ها انتظار است به منظور حفظ سلامت خود از ایجاد تجمع در فروشگاه‌های عرضه کالا خودداری و با آرامش کامل و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی نسبت به تامین کالاهای مورد نیاز اقدام کنند.

وی یادآور شد: روغن خوراکی از جمله اقلامی است که دولت برای  واردات آن ارز ترجیحی در اختیار واردکنندگان قرار داده تا با قیمت مصوب عرضه شود.

حسینی اظهار کرد: در چنین شرایطی در موضوع قیمت جای نگرانی برای افزایش آن وجود ندارد.

 

ارسال نظر