کد خبر : 21514

قول وزیر نیرو برای تامین شرب بوشهری‌ها با اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن از دریا

قول وزیر نیرو برای تامین شرب بوشهری‌ها با اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن از دریا

نماینده شهرستان‌های جنوبی ‌بوشهر در مجلس با تاکید بر تامین آب شرب شهرستان‌های جنوبی استان ‌از طریق شیرین‌سازی آب دریا گفت: در مذاکره‌ با وزیر نیرو قرار است آب شرب استان ‌با اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن تامین شود.

حجت‌الاسلام موسی احمدی در حاشیه بررسی وضعیت آبرسانی به روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار بوشهر 24 در بندر دیر، با اشاره به اینکه طرح‌های مهمی در استان بوشهر در حال اجراست اظهار داشت: در نشست‌هایی که در مرکز استان بوشهر با حضور مسئولان اجرایی در بررسی مشکلات مناطق مختلف برگزار شد شاهد حضور فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برای پیگیری مشکلات مناطق هستیم.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، یکی از مشکلات شهرها و روستاهای جنوب استان بوشهر را تامین آب آشامیدنی دانست و تاکید کرد: اقداماتی در گذشته برای حل مشکلات آبرسانی در نقاط مختلف شهرستان‌های جنوب استان بوشهر انجام گرفته است ولی کافی نیست.

 نماینده شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس، یکی از ظرفیت‌های مهم تامین آب آشامیدنی را خلیج فارس دانست و بیان کرد: همجواری استان بوشهر با خلیج فارس قابلیت مهمی در اجرای طرح‌های مهم تولیدی، سرمایه‌گذاری، اشتغال‌زایی و تامین آب شرب فراهم کرده است.

احمدی، با تاکید بر تامین آب شرب شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر از طریق شیرین‌سازی آب دریا افزود: در مذاکره‌ با وزیر نیرو قرار است با بهره جستن از خلیج فارس و شیرین‌سازی آب دریا ، آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر از طریق اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن تامین شود.

وی، با بیان اینکه از طریق شیرین‌سازی آب دریا علاوه بر آب شرب، می‌توان آب کشاورزی هم تامین کرد افزود: حل مشکلات آب آشامیدنی شهرستان‌های 4 گانه جنوبی استان بوشهر باید در اولویت قرار بگیرد که تسریع در اجرای آب شیرین‌کن 28 هزار متر مکعبی سیراف به جم از آن جمله است.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، از تکمیل پروژه آب شیرین‌کن سیراف - جم تا پایان امسال خبر داد و بیان کرد: در سفر معاونان وزیر نفت، نیرو و کشور به عسلویه و جم بر تکمیل پروژه آب شیرین‌کن سیراف - جم تا پایان امسال تاکید کردند.

 نماینده شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس، با اظهار امیدواری در راه‌اندازی پروژه آبرسانی سیراف- جم تا پایان امسال تصریح کرد: برای حل مشکل تامین آب بخش ریز در شهرستان جم با پیگیری‌های انجام شده قرار است از سد سرچشمه آبرسانی انجام شود.

احمدی، از تخصیص اعتبارات برای حل مشکل آبرسانی روستاهای شهرستان دیر خبر داد و تاکید کرد: بر اساس وعده‌های رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر امید می‌رود مشکل روستاهای شهرستان دیر در تامین آب برطرف شود.

وی با بیان اینکه افق روشنی در حل مشکلات آبرسانی شهرها و روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان پیش بینی می‌شود گفت: با انسجام، وحدت و همدلی که میان استاندار، مسئولان استان بوشهر و نمایندگان مجلس وجود دارد افق روشنی برای تحقق مطالبات مردم در تامین آب آشامیدنی طراحی و برنامه‌ریزی می‌شود.

 

ارسال نظر