کد خبر : 21515

برگزاری آزمون‌های مجازی دانش‌آموزان ‌در خارج از ساعات کلاسی ممنوع شد

برگزاری آزمون‌های مجازی دانش‌آموزان ‌در خارج از ساعات کلاسی ممنوع شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر تدوین برنامه آموزشی دانش آموزان توسط مدیران مدارس گفت: با اشاره به بخشنامه وزارت آموزش و پرورش، برگزاری آزمون‌های مجازی در خارج از ساعات کلاسی ممنوع است.

به گزارش بوشهر24، علیمراد کرمی صبح امروز در اجلاس روسای آموزش پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر با اشاره به شرایط کرونایی بر انعطاف‌پذیری اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی در مدارس استان تاکید کرد و اظهار داشت: مدیران مدارس استان بوشهر باید در ارائه آموزش از طریق فضاهای مجازی اطلس آموزشی تدوین کنند.

وی با تاکید بر تدوین برنامه آموزشی دانش‌آموزان توسط مدیران مدارس افزود: همه مدیران مدارس باید با تدوین اطلس آموزشی، برنامه‌ریزی لازم را برای موقعیت‌های مختلف آموزشی داشته باشند و نداشتن اطلس آموزشی از هیچ مدیری قابل پذیرش نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به تعطیلی آموزشی به صورت حضوری افزود: اگر چه اولویت آموزش حضوری است اما با مصوبه ستاد کرونا و برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان و فرهنگیان، در هفته‌های اخیر آموزش حضوری تعطیل شده ‌و این تعطیلی در هفته آینده نیز ادامه دارد.

کرمی به بخشنامه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر آموزش‌های مجازی پرداخت و بیان کرد: برگزاری آزمون در فضاهای مجازی برای دوره ابتدایی در 4 و 5 ساعت 25 و 30 دقیقه‌ای و در دوره متوسطه در 3 یا 4 ساعت 35 دقیقه‌ای تعیین شده و در خارج از این ساعات ممنوع است و اگر دبیری در خارج از ساعت تعیین شده، آزمون و یا کلاس برگزار کند، مطابق قانون با او برخورد می‌شود.

وی از رصد فعالیت مدارس استان در کارگروه ویژه شاد خبر داد و تصریح  کرد: این کارگروه باید در شهرستان‌ها و مناطق تشکیل شود تا با بررسی فرایند آموزش و مرتفع کردن مشکلات، زمینه تقویت آموزش مجازی را فراهم کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر تقویت نقش گروه‌های آموزشی در فرایند آموزش گفت: گروه‌های آموزشی با ارزیابی مستمر کلاس‌های حضوری و مجازی می‌توانند نقش موثری در کاهش مشکلات آموزشی داشته باشند.

کرمی با بیان اینکه در دوره پساکرونا با مشکلات آموزشی، آسیب‌های اجتماعی، مشکلات تربیتی، خانوادگی، چاقی رو به رو خواهیم شد، عنوان کرد: باید با دوری از روزمرگی، برنامه ریزی لازم را برای کم کردن مشکلات پسا کرونایی داشته باشیم تا جامعه و دانش‌آموزان به آسیب‌های کمتری دچار شوند.

وی با اشاره به آغاز پروژه ملی کنترل وزن و چاقی تحت عنوان کوچ در سراسر استان اظهار کرد: اجرای موفق این پروژه سلامت محور می‌تواند آثار بیماری جسمی و روانی در دانش آموزان را کاهش دهد و از همه مربیان تربیت بدنی و مراقبان سلامت انتظار می‌رود که این پروژه را با دقت و تلاش اجرا کنند.

کرمی از تبدیل وضعیت 30 درصد از نیروهای حق التدریس به پیمانی در آذرماه خبر داد و خاطرنشان کرد: وزارت آموزش به دنبال این است که تا پایان دولت تدبیر و امید همه نیروهای حق التدریس استخدام شوند که امیدواریم این مهم محقق شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری ششمین اجلاس استانی نماز در سال جاری افزود: آموزش و پرورش استان در راستای تقویت فرهنگ نماز، 18 پیش اجلاسیه در شهرستان‌ها و مناطق برگزار می‌کند که اولین پیش اجلاسیه 28 آبان در شهرستان دشتستان است.

 

ارسال نظر