کد خبر : 21529

فوتی‌های حادثه پتروشیمی خارگ به ۲ نفر رسید

 فوتی‌های حادثه پتروشیمی خارگ به ۲ نفر رسید

مدیر بحران استان بوشهر با اشاره به آتش‌سوزی در یکی از مخازن پتروشیمی خارگ گفت: در این حادثه یک نفربه سبب ضربه مغزی و یک تن دیگر به سبب جراحت ناشی از سوختگی جان خود را از دست داد.

جهانگیر دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار بوشهر24 در خارگ با اشاره به حادثه آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی خارگ اظهار داشت: این مجتمع اورهال و خاموش بوده که پس از شستشوی یکی از مخازن با مایعات اشتعال‌زا 5 تن از کارکنان این مجتمع هنگام جوشکاری دچار حادثه می‌شوند.

وی با بیان اینکه این حریق در کمتر از 15 دقیقه اطفا و خاموش شد گفت: از 5 نفر حادثه دیده یک تن به سبب پرتاب از بلندی با ضربه مغزی جان باخت و 4 نفر دیگر دچار سوختگی شدند.

مدیر بحران استان بوشهر با بیان اینکه بلافاصله چهار نفر حادثه دیده به بیمارستان سوختگی گناوه با شناور ناجی اعزام شدند تصریح کرد: یک نفر دیگر از این حادثه‌دیده‌ها به سبب شدن جراحت سوختگی بامداد امروز در بیمارستان گناوه جان باخت و در واقع 2 نفر در آتش سوزی مجتمع پتروشیمی خارگ جان باختند.

در همین حال بخشدار خارگ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تشریح حادثه آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی خارگ خاطر نشان کرد: همه ساله 15 روز  مجتمع پتروشیمی خارگ به سبب تعمیرات خاموش می‌شود که این حادثه در دومین روز از اورهال بودن پتروشیمی رخ می‌دهد.

ناصر ابراهیمی با اشاره به اینکه 5 تن از  کارکنان مجتمع پتروشیمی خارگ در حال جوشکاری یکی از مخازن بودند افزود: این مخزن که با مایعی اشتعال‌زا شستشو شده بود در هنگام جوشکاری دچار آتش سوزی می‌شود که یک نفر از 5 نفر خود از بلندی پرتاب می‌کند و 4 نفر دیگر دچار جراحت سوختگی می‌شوند.

وی با بیان اینکه 5 نفر حادثه دیده بلافاصله به بیمارستان صنعت نفت خارگ اعزام شدند گفت: آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی خارگ در مدت 10 تا 15 دقیقه مهار شد ولی نوع حادثه که تلفات جانی در بر داشت تلخ بود.

بخشدار خارگ افزود: 4 مصدوم دیگر  این حادثه با شناور ناجی به بیمارستان سوختگی گناوه اعزام شدند که یک نفر دیگر از این سانحه دیدگان بامداد امروز به سبب شدت جراحت سوختگی جان باخت و تعداد فوتی‌ها به 2 نفر رسید.

وی بیان کرد: حال سه مصدوم دیگر مطلوب و رضایت بخش اعلام شده است و به‌زودی از بیمارستان مرخص می‌شوند.

ابراهیمی با بیان اینکه بالگرد شرکت نفت برای اعزام حادثه دیدگان آماده بود گفت: به سبب تاریکی شب و فاصله زیاد محل فرود این بالگرد تا بیمارستان گناوه، تصمیم بر این شد که با شناور ناجی اعزام شوند.

بخشدار خارگ افزود: در حادثه آتش‌سوزی مجتمع پتروشیمی خارگ به این  مجتمع خسارتی وارد نشد و تنها یک مخزن خالی دچار آتش سوزی و مهار شد.

ارسال نظر