کد خبر : 21530

طرح‌های محرومیت‌زدایی و کمک‌های مومنانه توسط بسیجیان شهرستان دیر اجرا و افتتاح می‌شود

 طرح‌های محرومیت‌زدایی و کمک‌های مومنانه توسط بسیجیان شهرستان دیر اجرا و افتتاح می‌شود

فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) شهرستان دیر گفت: در هفته بسیج ضمن توریع کمک‌های مومنانه به نیازمندان طرح‌های مختلف عمرانی و محرومیت‌زدایی و یادواره شهدای دانش آموز و ورزشکار شهرستان دیر در فضای مجازی برگزار می‌شود

سرهنگ پاسدار ایرج سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار بوشهر24 در شهرستان دیر با تبریک هفته بسیج  اظهار داشت: پنجم آذر ماه سالروز تاریخی صدور فرمان رهبر کبیر حضرت امام خمینی (ره) در تشکیل بسیج مستضعفان در حالی گرامی می‌داریم که در این شجره طیبه و نهاد اصیل، مردمی با همان طراوت و سر زندگی سالهای تاسیس، در عرصه‌های مختلف سیاسی، نظامی ،فرهنگی و اجتماعی میهن اسلامی حضور فعالی دارد. 

وی، بسیج را شجره طیبه و درخت تناور و پرثمر دانست و گفت: بسیجیان با پیروی از دستورات مقام معظم رهبری از تمام آزمون‌های سخت با موفقیت بیرون آمده‌اند.

فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) شهرستان دیر با بیان اینکه بسیج یک سازمان یا یک نهاد یا یک شخصیت حقوقی و حقیقی نیست افزود: بسیج این شجره طیبه به برکت خون شهدا و ایثارگری‌های آنها شناخته می شود و اکنون بسیج یک فرهنگ، گفتمان و یک ایدئولوژِی اصیل در جهان بشریت است و حد و مرز نمی‌شناسد.

فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) شهرستان دیر شعار هفته بسیج را «بسیج پیشرو خدمت و امیدآفرین» دانست و تصریح کرد: رویکرد برنامه‌های این هفته نهضت خدمت رسانی خالصانه و مومنانه است که در هفته بسیج دهها برنامه اجرا می‌شود.

سلیمانی با تشریح برنامه‌های هفته بسیج در شهرستان دیر خاطرنشان کرد: معرفی شهدای ورزشکار در فضای مجازی، رونمایی از تولیدات محتوایی برنامه‌های فرهنگی هنری، فراخوان جشنواره فرهنگی هنری سردار شهید یوسف بردستانی، برگزاری برنامه‌های شعر دفاع مقدس، بسیج و انواع مسابقات ورزشی و هنری در فضای مجازی از جمله برنامه‌ها است.

وی، از برگزاری یادواره شهدای بردستان در فضای مجازی خبر دادو بیان کرد: در این راستا یادواره شهدای ورزشکار و دانش آموز در فضای مجازی برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) شهرستان دیر اجرای برنامه رزمایش کمک‌های مومنانه را از دیگر برنامه هفته بسیج دانست و خاطرنشان کرد: در هفته بسیج ضمن توزیع بسته‌های معیشتی و گوشت‌های قربانی میان خانواده‌های نیازمند از بسیجیان، جبهه مدافع سلامت و کادر درمانی تجلیل می‌شود.

سلیمانی تجلیل از پیشکسوتان بسیجی، سرکشی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران را از دیگر برنامه‌ها دانست و تاکید کرد: در این هفته گشت‌های محله محور رضویون اجرا می‌شود.

وی، با اشاره به کمک به سازندگی، محرومیت‌زدایی و اعزام گروه‌های جهادی به نقاط محروم گفت: در هفته بسیج ضمن تجلیل از بسیجیان نمونه با رعایت پروتکل بهداشتی، میلاد امام حسن عسکری(ع) در فضای مجازی جشن گرفته می‌شود.

فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) شهرستان دیر از افتتاح طرح‌های مختلف عمرانی و محرومیت‌زدایی خبر داد و بیان کرد: در هفته بسیج ضمن افتتاح و تحویل منازل ساخته شده به مددجویان و خانواده‌های نیازمند، طرح ملی لاله‌های روشن یادواره شهدای دانش آموز اجرا می‌شود.

سلیمانی توزیع ماسک رایگان، نان صلواتی، گوشت قرمز قربانی را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در دیر دانست و افزود: در هفته بسیج دستاوردهای بسیجیان با مشارکت در طرح‌ها و سایر اقدامی‌های جهادی در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا مورد توجه قرار دارد.

 

ارسال نظر