کد خبر : 21531

امام جمعه بوشهر: بسیج عامل اقتدار کشور در عرصه‌های دفاع و خدمت است

 امام جمعه بوشهر: بسیج عامل اقتدار کشور در عرصه‌های دفاع و خدمت است

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه "بسیج عامل اقتدار همه جانبه ایران و لشکر ولایت در عرصه دفاع و خدمت است" گفت: نیروهای بسیجی در تمام عرصه‌ها در خط مقدم تلاش جهادی قرار دارند.

به گزارش بوشهر24 ، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست آدینه با تاکید بر توجه به حفظ سلامتی اظهار داشت: یکی از احکام و تکالیف مهم اسلامی حفظ سلامت و مراعات بهداشت شخصی و اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، سلامت را یک نعمت الهی دانست و بیان کرد: سلامتی برای آسایش، فعالیت شغلی، عبادت و خدمت از اهمیت بالایی برخوردار است که حفظ سلامت در دین مبین اسلام به عنوان یک واجب اهم به شمار آمده است.

وی امنیت و عافیت را 2 نعمت مهم الهی دانست و تاکید کرد: نسبت به این 2 نعمت با اهمیت بسیاری از مردم بی توجه‌اند و زیان می‌بینند که بر اساس روایتی از پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) بالاترین نعمت عافیت و سلامت است پس به آن توجه ویژه شود.

امام جمعه بوشهر، با استناد به روایتی از ائمه اطهار(ع) بر حفظ سلامتی در مقابل کرونا تاکید کرد و گفت: در این شرایط ویژه بیماری کرونا بر همگان لازم است که امور بهداشتی و دستورالعمل‌های پیشگیرانه و درمانی این بیماری را مراعات کنند و در راستای احکام شرعی و عقلانی حفظ سلامت خود و دیگران ضروری است.

وی،با تبریک و گرامیداشت سالروز میلاد حضرت امام حسن عسکری (ع)  و تسلیت رحلت جانسوز حضرت فاطمه معصومه(س) و با اشاره به هفته بسیج خاطر نشان کرد: بسیج، عامل اقتدار همه جانبه ایران و لشکر ولایت در عرصه دفاع و خدمت است.

صفایی بوشهری، با تبریک هفته بسیج به نقش این نیروی لایزال الهی پرداخت و تصریح کرد: هم اینک نیروهای بسیجی در تمام عرصه‌های دفاعی و امنیتی، فرهنگی و اقتصادی، عمرانی و علمی، بهداشتی و خدماتی و حراست از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب در خط مقدم تلاش جهادی قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر افزود: بی تردید تاریخ اسلام، جهان و ایران هیچگاه ایثارگری‌های جوانان بسیجی را فراموش نخواهد کرد.

امام جمعه بوشهر، به روز کودک پرداخت و تاکید کرد: تمامی والدین، مربیان و معلمان باید به تربیت فرهنگی و دینی بر اساس آموزه‌های اسلامی کودکان توجه کنند.

ارسال نظر