کد خبر : 21535

خبر خوب: آغاز پلاسما درمانی بیماران کرونایی در استان / ذخیره خونی استان قابل قبول است اما ناپایدار

خبر خوب: آغاز پلاسما درمانی بیماران کرونایی در استان /

ذخیره خونی استان قابل قبول است اما ناپایدار

مردانی روابط عمومی اداره کل انتقال خون در گفتگو با خبرنگار بوشهر24 از قابل قبول بودن ذخیره خون در استان و آغاز پلاسما درمانی خبر داد

به گزارش بوشهر24، مردانی روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان بوشهر روز شنبه در گفتگو با خبرنگار بوشهر24 بیان کرد:

چند روزی استان بوشهر با کمبود خون در بانک ذخیره خونی رو به رو شده بود که خوشبختانه با استقبال خوب مردم در حال حاضر ذخایر خون استان قابل قبول است.

وی افزود: میزان خون موجود در بانک خونی قابل قبول است اما با توجه به محدودیت های به وجود آمده در شرایط کرونا قابل پیش بینی نیست و این میزان ناپایدار است.

مردانی گفت: میزان ناپایداری به نیاز بیمارستان ها بستگی دارد و با توجه به جراحی، زنان و زایمان و... تعیین می شود و بیماران تالاسمی نیز به صورت هفتگی به خون نیاز دارند که در روز های آینده بهتر مشخص می شود و نمی توان به طور قطع گفت بی نیاز به خون می باشیم.

وی بیان کرد: هرچند که خون به مدت 30 روز قابل نگهداری است اما به دلیل کوتاه بودن عمر پلاکت خون، هر 5 روز نیاز به خون دهی وجود دارد، حتی اگر به صورت هیجانی تعداد بالایی برای اهدا خون مراجعه کنند پس از 5 روز عمر پلاکت تمام شده و نیاز دوباره به اهدا خون است و باید اهدا خون آگاهانه اتفاق بیوفتد یعنی طبق تقسیم بندی و طبق زمان بندی مراجعه کنند و همه با هم مراجعه نکنند.

مردانی گفت: سه شنبه ساعت 10 صبح افتتاحیه پلاسما درمانی و دریافت پلاسمای خون افراد بهبود یافته کرونایی با حضور نماینده و استاندار شهر بوشهر در شهر بوشهر برگزار می شود که بیماران بهبود یافته می توانند با ارائه مدارک دال بر ابتلا به کرونا و بهبود یافتن، مراجعه و پلاسما اهدا کنند.

وی در پایان تاکید کرد: چون پلاسما درمانی استاندارد های خاصی دارد تنها در مرکز استان بوشهر و اداره کل انتقال خون قابل انجام است که باید از مدت 28 روز از بهبود افراد گذشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر