کد خبر : 21569

ظرفیت آبرسانی به روستاهای بخش ساحلی استان بوشهر افزایش می‌یابد

 ظرفیت آبرسانی به روستاهای بخش ساحلی استان بوشهر افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تأکید بر تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی گفت: در این راستا با افتتاح و اجرای طرح‌ها، ظرفیت آبرسانی به روستاهای بخش ساحلی استان افزایش می‌یابد.

به گزارش بوشهر24، عبدالحمید حمزه‌پور ظهر امروز در آیین آغاز اجرا و ترمیم شبکه آبرسانی بندر رستمی تنگستان با تاکید بر تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی در نقاط شهری و روستایی استان بوشهر اظهار داشت: تابستان امسال با توجه به شرایط کرونایی و افزایش مصرف آب، با مشکلات حداقلی سپری شد و اکنون طرح‌های آبرسانی افزایش یافته است.

وی با اشاره به توسعه طرح‌های آبرسانی در روستاهای بخش ساحلی تصریح کرد: در این راستا با افتتاح و اجرای طرح‌ها، ظرفیت آبرسانی به روستاهای بخش ساحلی استان بوشهر افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به بازسازی و نوسازی شبکه آبرسانی بندر رستمی تنگستان خاطر نشان کرد: این طرح با اعتبار 90 میلیارد ریال در مدت 12 ماه اجرا می‌شود که تاکنون 9 میلیارد ریال آن هزینه شده است.

حمزه‌پور، طول شبکه آبرسانی بندر رستمی را حدود 20 کیلومتر دانست و بیان کرد: در این راستا 550 انشعاب آب در این بندر وجود دارد که ضمن ترمیم شبکه آبرسانی انشعاب آب ترمیم می‌شود.

وی، ویژگی‌های نوسازی شبکه آبرسانی بندر رستمی را برشمرد و تصریح کرد: فرسودگی، شکستگی، هدررفت 35 درصدی، گرفتگی شبکه توزیع و عدم امکان توزیع عادلانه آب و اقطار نامناسب هیدرولیکی شبکه از مشکلات شبکه آبرسانی بندر رستمی است که نوسازی است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از کاهش هدررفت آب از شبکه توزیع بندر رستمی خبر داد و افزود: پس از تکمیل طرح نوسازی و بازسازی شبکه آبرسانی بندر رستمی، هدررفت آب 20 درصد کاهش می‌یابد و از 30 درصد به 15 درصد می‌رسد.

 

ارسال نظر