کد خبر : 21571

امام جمعه بوشهر:

حضرت معصومه(س) نماد ولایتمداری و اخلاق است

حضرت معصومه(س) نماد ولایتمداری و اخلاق است

امام جمعه بوشهر با تشریح سیره علمی و رفتاری حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: این حضرت نماد پاکی، طهارت، اخلاق و ولایتمداری است که باید الگوی همگان در جامعه قرار بگیرد.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز پیش از آغاز درس خارج فقه و با تسلیت سالروز وفات کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) جایگاه این بزرگ بانوی اسلام را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: حضرت معصومه(س) در جهان اسلام جایگاه فوق‌العاده والا دارد به‌گونه‌ای که حضرت امام صادق(ع) شخصیت ایشان را بسیار والا دانسته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، حضرت فاطمه معصومه(س) را نماد پاکی، طهارت و ولایت‌مداری دانست و بیان کرد: امامان معصوم(ع)، در رابطه علم، دانش، طهارت، پاکی  و زیارت حضرت فاطمه معصومه(س) که ثواب بهشت دارد سخنانی و احادیث بسیاری بیان کرده‌اند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حضرت فاطمه معصومه (س) گنج ارزشمند اخلاق و ولایت‌مداری محسوب می‌شوند تصریح کرد: الگو پذیری، تعصی و پیروی از حضرت فاطمه معصومه (س) رویکردی ارزشمند و قابل توجه به ویژه برای بانوان جامعه است.

صفایی بوشهری با تاکید بر الگوپذیری همگان از حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) نشان یکی از بهترین و عالم‌ترین زنان عصر خود بوده‌اند چراکه جایگاه این بانوی بزرگ اسلام نزد ائمه اطهار(ع) در زمینه علم و اخلاق بسیار والا و با ارزش است و باید الگوی همگان در جامعه قرار بگیرد.

 

ارسال نظر