کد خبر : 21595

امام جمعه بوشهر:

شهید "فخری زاده" سردار علوم استراتژیک بود

شهید "فخری زاده" سردار علوم استراتژیک بود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: حاج قاسم سلیمانی سردار دفاع نظامی و شهید محسن فخری زاده سردار علم و نوآوری به ویژه علوم استراتژیک و راهبردی بود.

به گزارش بوشهر24، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه یکشنبه در مراسم مجازی بزرگداشت مقام شهید محسن فخری زاده در استان بوشهر افزود: ملت ایران در یک سال گذشته ۲ سردار مهم و مؤثر خود را در جبهه مقاومت و پیشرفت از دست داده است.

وی بیان کرد: شهید فخری زاده در عرصه جهاد از همان ابتدا در خدمت انقلاب، در دوران دفاع مقدس از رزمندگان پیشگام، در قائله کردستان حضور فعال در مقابله با جریان ضد انقلاب داشتند و بعد از جنگ تحمیلی حضوری مهم، مؤثر و پیشگام در عرصه تولید صنایع اقتدار آفرین دفاعی و هسته‌ای داشتند.

صفایی بوشهری اضافه کرد: شهید فخری زاده در عرصه تولیدات علمی افق‌های خودکفایی را رد کرده و در اندیشه مرجعیت علمی برای ایران بودند و در عرصه پدافند هسته‌ای در صنعت دفاعی پیشگام، مؤثر و مؤسس بودند.

وی یادآور شد: شهید فخری زاده یک شخصیت عارف، اهل عبادت و ادبیات عرفانی بود و هرکسی با ایشان می‌نشست از روحیه اخلاق مدارای، عرفان علمی و ولایتمداری ایشان بهره می‌برد.

امام جمعه بوشهر گفت: شهید فخری زاده گنجینه جامعی از معارف دینی، عرفانی، علوم و فناوری‌های نوپیدا، استراتژیک به ویژه در حوزه هسته ای و صنایع دفاعی و به جهت خلاقیتی که داشتند در هر عرصه‌ای که نظام و جامعه نیاز پیدا می‌کرد اقدام به تولید علم و محصولات دانش بنیان از جمله کیت‌های آزمایشگاهی ویروس کرونا و در رابطه با درمان و پیشگیری بیماری کووید ۱۹ نیز ورود پیدا کردند و از پنج مرحله تولید به چهار مرحله از جمله آزمایش واکسن بر حیوانات دست یافته و در مرحله آزمایش انسانی بودند.

وی ادامه داد: امید می‌رود این محصول و این مرحله از کار نیز به خوبی انجام شود و تلاش این دانشمند بزرگ به وسیله شاگردان آن به نتیجه برسد.

صفایی بوشهری گفت: شهید فخری زاده در عرصه ولایتمداری مطیع رهبر معظم انقلاب و مطیع ایشان بود و هرجایی که رهبری دستور می‌دادند در عرصه‌هایی که می‌توانستند حضور پیدا کنند ایشان علمدار آن جریان می‌شدند.

وی تاکید کرد: این ترور نشان می‌دهد دانشمندان ایرانی به مرحله‌ای از رشد و پیشرفت در عرصه‌های علم و فناوری به خصوص در زمینه علوم هسته‌ای رسیدهاند که موجب ترس دشمنان شده به این جهت آنها تصمیم می‌گیرند و برای جنایت آن هم به شکل ترور حرکت ایجاد می‌کنند که این نشان از اقتدار ایران دارد.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: ترور شهید فخری زاده نشان از خوی جنایت، خباثت، شقاوت و جهان خواری سران جنایتکار آمریکا، رژیم اشغالگر قدس، شیوخ مرتجع منطقه و عوامل و مزدوران داخلی و منافق آنها دارد.

صفایی بوشهری گفت: یک اتحادیه سیاه و خبیث که به دنبال جهان‌خواری، تسلط بر مراکز قدرت و چپاول ثروت هستند و در تلاش هستند جهان انقلابی به ویژه ایران را دچار بحران و براندازی کنند این چنین بزرگان علم و فناوری حوزه دفاع مقدس و نیروهای انقلابی را مورد حمله قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: در این شرایط خود را حامی حقوق بشر جلوه می‌دهند و از آن طرف کشورهایی مانند ایران که خود قربانی تروریسم هستند را حامی تروریسم جلوه می‌دهند اما انقلاب اسلامی با وجود جوانان انقلابی این هندسه و نظم نوینی که ایجاد شده را برهم خواهد زد.

صفایی بوشهری گفت: امروز تمام مردم ایران و نیروهای انقلابی توقع دارند در گام نخست دست‌های پشت پرده، طراحان، عوامل، مسببان و حامیان این جریان افشا شوند و با یک دیپلماسی قوی حقوقی در مجامع جهانی محاکمه شوند.

وی بیان کرد: هرچند مجامع جهانی نیز در دست آنهاست ولی طرح عمومی، دیپلماسی حقوقی و سیاسی باید به سمت جهادگری رود و از روحیه مکث، مماشات و ترس کنار رود و با اقدام انقلابی حقوقی ماهیت این افراد و این کشورها در سطح عمومی جهان افشا شوند.

به گفته امام جمعه بوشهر اگر امروز شهید فخری زاده به جرم دانشمند هسته‌ای و یک عنصر خیلی قوی برای یک نظام انقلابی ترور می‌شود فردا نخبگان دیگر کشورها نیز به جرم نخبگی در معرض و تهدید ترور قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: ترور شهید فخری زاده یک تهدید بزرگ جهانی است و نشان می‌دهد هر کشوری که دانشمندی داشته باشد باید از دشمنی رژیم صهیونیستی و آمریکا بترسد و اگر با این حرکت یک برخورد قاطع از ناحیه درون کشور، تمام نیروهای انقلابی و حتی دانشمندان روشن ضمیر جهانی نشود آنها باز هم جرأت انجام حرکت‌های دیگری را به خود می‌دهند.

صفایی بوشهری یادآور شد: هر مقدار به این کشورها امتیاز داده می‌شود آنها به دلیل داشتن روحیه جهانخواری باز هم بسنده نمی‌کنند و در این شرایط تنها خط مقاومت است که باید در مقابل آنها قرار گیرد چون آنها از جان و مال خود می‌ترسند.

وی تاکید کرد: شهادت شهید فخری زاده موجب بالندگی، وحدت و اقتدار نظام می‌شود و چهره دشمن را افشا و زمینه سقوط آنها را فراهم کرد.

 

ارسال نظر