کد خبر : 21629

سه استاد خلیج فارس در بین۲ درصد دانشمندان پر استناد جهان قرار گرفتند

سه استاد خلیج فارس در بین۲ درصد دانشمندان پر استناد جهان قرار گرفتند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس گفت: سه تن از اعضای هیأت علمی این دانشگاه در میان ۲ درصد دانشمندان برتر پر استناد جهان قرار گرفتند.

به گزارش بوشهر24، روح الله فاتحی روز یکشنبه  به رسانه ها اعلام کرد: بر اساس بررسی پژوهش علمی شاخص‌های استنادی استاندارد، پروفسور پرویز ملک زاده استاد گروه مهندسی مکانیک و پروفسور خدابخش نیکنام و پروفسور حسین اسلامی استادان گروه شیمی از اساتید دانشگاه خلیج فارس در بین اساتید پر استناد جهان جای گرفتند.

وی افزود: در پژوهش یاد شده که به رهبری John P. A. Ioannidis  استاد دانشگاه استانفورد انجام شده است، همه پژوهشگرانی که در پایگاه اسکوپوس دست کم ۵ مقاله نمایه شده دارند، شناسایی و بر پایه شاخصی ترکیبی از تعداد استناد، شاخص هرش، تعداد مقالات تک‌نویسنده و تعداد مقالات نوسینده اول یا آخر پس از کسر خوداستنادی‌ها، امتیازدهی و مرتب شده‌اند.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس گفت: بر این اساس بیش از ۶ میلیون نفر امتیاز دهی و رتبه بندی شده‌اند.

فاتحی بیان کرد: رتبه افراد در ۲۲ شاخه علمی و ۱۷۶ زیرشاخه نیز محاسبه شده است و نتایج این بررسی و پژوهش در2 مقاله در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰ ۲۰ در  نشریه معتبر PLOS BIOLOGY منتشر شده است.

وی افزود: در مقاله دوم که با عنوان Updated science-wide author databases of standardized citation indicators    در اکتبر ۲۰۲۰ منتشر شده، مقالات نمایه شده در سال جاری نیز لحاظ شده است. 

157752987

 

ارسال نظر