کد خبر : 21647

منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر نیازمند طرح زیست محیطی است

منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر نیازمند طرح زیست محیطی است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهرگفت: ۱۳ سال است که طرح زیست محیطی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر مصوب نشده است که این امر باعث سرگردانی سرمایه گذاران شده است.

سید حسین حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با بوشهر24 افزود:  نواحی صنعتی این استان  نیاز به توسعه دارند چراکه با شرایط کنونی و تکمیل ظرفیت آنها جوابگوی سرمایه ‎گذارن نیستند.

وی یادآورشد: ظرفیت نواحی صنعتی استان بوشهر در دشتستان، دیر، کنگان و تنگستان تکمیل شده و دیگر امکانی برای پذیرش سرمایه‎ گذار در این مناطق وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت:: در ۲ سال قبل نیز با تصویب مجلس تسهیلات روستایی و عشایری مناسبی برای سرمایه‌گذاری در نواحی صنعتی پیش بینی شده بود ولی به دلیل نبود زمین در نواحی صنعتی استان امکان استفاده مطلوب از تسهیلات فراهم نشد.

حسینی ادامه داد: برای استفاده از این تسهیلات ویژه شهرک‌های صنعتی نیز قانون‌گذار مخالفت کرد و این رویکرد باعث شد تا استان بخوبی نتواند از تسهیلات عشایری و روستایی استفاده کند.

وی ادامه داد: در ارتباط با بانک صنعت و معدن استان نیز با وجود اینکه تسهیلاتی در حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به این بانک تکلیف شده ولی منابع موجود آن تنها ۱۰ درصد میزان تکلیفی است.

حسینی یادآور شد: نسبت منابع به مصارف این بانک منفی هزار است که انتظار می‌رود در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران این شاخص به وضعیت مطلوبی برسد.

وی عنوان کرد: در این زمینه یکی از راهکارها این است شرکت‎های نفتی و پتروشیمی در راستای مسئولیت اجتماعی با انتقال برخی از حساب‎های خود به بانک صنعت و معدن توان این بانک برای پرداخت تسهیلات به حوزه صنعت را افزایش دهند.

حسینی ادامه داد: سایر بانک‎ها نیز از طرح‌های سرمایه‎گذاری استقبال خوبی ندارد و هر سرمایه‎گذاری که به آنها معرفی می‎شود با مشکلات فراوانی مواجه می‎شود.

 

ارسال نظر