کد خبر : 2165

تحلیلگر سیاسی: امریکا به همراهی اسرائیل در جنگ غزه کاملا منزوی شده است

تحلیلگر سیاسی: امریکا به همراهی اسرائیل در جنگ غزه کاملا منزوی شده است

یک استاد بازنشسته امریکا در مصاحبه با پرس تی‌وی گفت، امریکا به همراه اسرائیل بر سر خون‌ریزی‌های اخیر این رژیم در جنگ علیه فلسطینی‌های نوار غزه، کاملا به حاشیه و انزوا رانده شده است.

 بوشهر 24 :یک استاد بازنشسته امریکا در مصاحبه با پرس تی‌وی گفت، امریکا به همراه اسرائیل بر سر خون‌ریزی‌های اخیر این رژیم در جنگ علیه فلسطینی‌های نوار غزه، کاملا به حاشیه و انزوا رانده شده است.

جیمز پتراس، استاد بازنشسته جامعه‌شناسی در دانشگاه بینگهامتون در جنوب مرکز نیویورک، روز یک‌شنبه (۲۷ ژوئیه، ۵ مرداد) در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه پرس تی‌وی تصریح کرد، امریکا در موضع خود درباره رویدادهای اخیر غزه، به رغم اعتراضات گسترده در سراسر جهان، به حمایت از رژیم اسرائیل ادامه داده است.

وی افزود: به نظر من حملات اسرائیل و بمباران و ویرانی غزه که اخیرا بیش از هزار کشته برجا گذاشته، بر نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل تاثیری عمیق داشته است. امریکا به همراه اسرائیل کاملا در این مورد منزوی شده است.

این تحلیلگر سیاسی همچنین تصریح کرد: «اظهارات لفظی اوباما در زیر سؤال بردن ادامه حملات اسرائیل به هیچ وجه تاثیری ندارد چرا که اسرائیل می‌داند واشنگتن هیچ تدبیر و اقدام اساسی، از جمله اعمال محدودیت بر ارسال تسلیحات و حمایت دیپلماتیک در قبال هر گونه اعمال تحریم بر اسرائیل در سازمان ملل، اتخاذ نخواهد کرد.»

پتراس افزود: « در داخل [امریکا]، اوباما از حمایت کنگره برخوردار است و در پسِ کنگره نیز البته قدرت صهیونیستی است که همچنان از نسل کشی اسرائیل حمایت می‌کند.»

وی خاطر نشان کرد: «در این جا، امریکا، ما سه نیرو داریم که با هم در مقابل جهان و غزه عمل می‌کنند: کنگره تحت نفوذ صهیونیست، ساختار صهیونیست و اوباما. هم اکنون اوباما در روند حملات و اعتراضات جهانی به اسرائیل، بیشترین آسیب‌پذیری را دارد و سعی می‌کند با کمی فاصله، از شناسایی شدن کامل در کنار اسرائیل حذر کند.»

این استاد امریکایی در پایان گفت: « تصویر کلی در این جا (امریکا) ، حسی است هولناک از جنایات جنگی اسرائیل که همراه با مصونیت صورت می‌گیرد؛ و دیدگاه جهان، به نظر من شاید ۸۰ درصد، نسبت به اسرائیل، به عنوان یک تهدید به صلح جهانی، خصمانه است .»

ارسال نظر