کد خبر : 21650

طرح تحقیقاتی سیستم کاهش سختی آب شرب در بوشهر رونمایی شد

طرح تحقیقاتی سیستم کاهش سختی آب شرب در بوشهر رونمایی شد

طرح تحقیقاتی سیستم کاهش سختی آب شرب بعنوان ششمین دستاورد تحقیقاتی سالجاری با ۱.۳ میلیارد ریال اعتبار با همکاری شرکت آب و فاضلاب و دانشگاه خلیج فارس بوشهر رونمایی شد.

به گزارش بوشهر24، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر روز یکشنبه به نقل از عبدالحمید حمزه پور در آئین رونمایی از دستاوردهای تحقیقاتی آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: پایلوت تحقیقاتی سیستم کاهش سختی آب شرب، شامل یک پروژه رسوب‌زدایی در خطوط شبکه انتقال و توزیع است و برای رسیدن به تولید صنعتی حمایت می‌شود.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه خلیج فارس در بهره‌برداری از تکنولوژی‌های نوین حوزه آب افزود: این استان در بهره جستن از تکنولوژی‌های پیشرفته و نوین در این عرصه پیشتاز است.

حمزه پور اضافه کرد: تولید آب استاندارد، مطمئن و بهره‌جستن از شیوه‌های نوین بهداشتی کردن آب آشامیدنی همواره یکی از ضرورت‌هایی است که مورد توجه قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهرگفت:باتوجه به کمبود آب‌های متعارف، سفره‌های زیرزمینی و سطحی در این استان استفاده از روش‌های نوین در تولید آب و شیرین‌سازی آب دریا یکی از اولویت‌های مهم این شرکت است.

حمزه‌پور استفاده از ظرفیت دانشگاه برای بهره جستن از پساب‌ها و تصفیه آنها با حداقل مخاطرات زیست‌محیطی در سواحل خلیج فارس را مورد تاکید قرار داد و گفت: شرکت آبفای استان بوشهر ظرفیت‌های زیادی در حوزه آزمایشگاهی، تولید منابع آب از دریا و دیگر حوزه‌ها دارد که تقویت پیوند دانشگاه با متخصصان این شرکت می‌تواند هدف‌های مورد نظر را در طرح‌های پژوهشی محقق کند.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه استان بوشهر با کمبود منابع آبی در داخل استان روبرو است در این راستا استفاده از فناوری‌های جدید برای تولید آب شیرین و شرب مورد توجه ویژه قرار دارد و همکاری با دانشگاه خلیج فارس به عنوان دانشگاه مادر مورد توجه است.

حمزه‌پور یکی از عمده‌ترین مشکلات در خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آب را خوردگی و رسوب‌گذاری دانست و بیان کرد: این مهم سبب کاهش کیفیت آب و کاهش عمر تاسیسات می‌شود.

وی یادآور شد: در سه سال گذشته ۳۶ پروژه تحقیقاتی کیفیت آب و پساب فاضلاب با تکنولوژی‌های جدید در استان بوشهر اجرا شده است.

 

ارسال نظر