کد خبر : 21659

استانداربوشهر: سرمایه گذار چینی یک میلیون دلار در این استان هزینه کرد

استانداربوشهر: سرمایه گذار چینی یک میلیون دلار در این استان هزینه کرد

استاندار بوشهرگفت: سرمایه گذار کشور چین یک میلیون دلار برای راه اندازی واحد تولیدی کاغذ دیواری در این استان هزینه کرده است .

به گزارش بوشهر24، عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست با سرمایه‌گذار چینی یک واحد تولیدی و اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزود: باتوجه به اینکه این طرح با مشارکت سرمایه گذار ایرانی انجام می شود طرف ایرانی نیز ۷۰میلیارد تومان برای این واحد هزینه کرده است.

وی با بیان اینکه این طرح تولیدی دهه فجر امسال افتتاح می شود یادآورشد:این واحد تولیدی ظرفیت تولید روزانه ۴ هزار رول کاغذ دیواری دارد و زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر را هم فراهم خواهد کرد.

 استاندار بوشهر اظهارداشت: قرار است واحد تولیدی دوم از سوی طرف چینی هم که برای تولید پوشش های دیواری در بوشهر راه اندازی شود.

وی گفت: باتوجه به روابط نزدیک ایران و چین توسعه فعالیت های اقتصادی این روابط را مستحکم تر می کند.

گراوند افزود:باتوجه به استقبال ایران و چین به فعالیت های اقتصادی بین دو کشور، علاوه بر تامین نیازهای داخلی، می توان از محصولات تولیدی برای صادرات هم استفاده کرد.

وی بیان کرد: بدلیل ظرفیت های نفت و گاز و  وجود نیروی انسانی ماهر در استان بوشهر، همکاری اقتصادی سرمایه گذار چینی در این استان می‌تواند زمینه ایجاد واحدهای اقتصادی بیشتری فراهم کند.

 

ارسال نظر