کد خبر : 21677

۲۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در استان بوشهر آزاد شدند

۲۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در استان بوشهر آزاد شدند

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: در آستانه میلاد حضرت زینب (س) با همت خیران از جمله دادگستری دیر، شرکت متانول دیر و ستاد دیه زمینه آزادی ۲۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد شامل ۱۹ مرد و یک زن در استان فراهم شد.

به گزارش بوشهر24، علی جمادی روز چهارشنبه در این آئین افزود: کل بدهی این زندانیان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که از این مبلغ  ۲۳۰ میلیون تومان بعنوان تسهیلات و ۵۹۰ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض و کمک خیران تامین شده است.

وی اضافه کرد: با احتساب زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شده از اول سال تاکنون شمار زندانیان آزاد شده در استان در سالجاری به ۱۱۶ زندانی می‌رسد این درحالی است که پارسال ۱۱۰ نفر زندانی آزاد شد و تلاش در سه ماه باقی مانده از سال برای آزاد این گروه از زندانیان در بند همچنان ادامه دارد.

جمادی بیان کرد: از سرجمع کمک‌های خیران برای آزادی این شمار زندانی، ۲۳۷ میلیون تومان از سوی شرکت متانول دیر تامین و پرداخت شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر یادآورشد: مشارکت شرکت متانول دیر در آزادی زندانیان ثابت کرد که این شرکت علی رغم اینکه به فکر تولید و گردش چرخ اقتصاد مملکت است به فکر حوزه پیرامونی و ایفای نقش خود در راستای مسئولیت‌های اجتماعی نیز هست .

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر نیز گفت: در سال جاری زمینه آزادی ۹۶ زندانی جرائم غیر عمد در استان که دارای ۶ میلیارد تومان بدهی بودند در کنار بخشش شاکیان و پرداخت یک میلیارد و ۱۹۴ میلیون تومان تسهیلات و سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض زمینه آزادی آنها فراهم شده است.

 سید اسماعیل موسوی افزود: هر سال در قالب برگزاری جشن گلریزان و سایر مناسبت‌ها با کمک خیران و همکاری ستاد دیه به صورت میانگین ۱۰۰ تا ۱۳۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در استان آزاد می‌شوند.

وی ضافه کرد: در همین راستا سال گذشته ۱۱۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در استان که دارای پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بدهی بودند با پرداخت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بلاعوض از زندانهای استان آزاد شدند.

موسوی در خصوص همکاری شرکت متانول دیر برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: انتظار ما از تمام شرکت‌های پتروشیمی جنوب استان و دیگر شرکت‌های نفتی در شمال است که با همراهی و پشتیبانی ستاد دیه زمینه آزادی زندانیان بیشتری در بخش جرائم غیر عمد را فراهم کنند.

 

ارسال نظر