کد خبر : 21679

نماینده ولی فقیه در استان :سند مهار کووید ۱۹در بوشهر تدوین شود

نماینده ولی فقیه در استان :سند مهار کووید ۱۹در بوشهر تدوین شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت:اکنون در سطح ملی به موفقیت‌های خوبی در زمینه تولید واکسن رسیده‌ایم اما لازم است دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سند مهار بیماری کووید ۱۹ را در دوره زمانی مشخص در این استان تدوین کند.

به گزارش بوشهر24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در نشست فرهنگ عمومی استان بوشهر که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: لازم است گروه‌های جهادی، صدا و سیما، شهرداری، سپاه، بسیج، اصحاب رسانه و هنرمندان برای آگاهی‌رسانی در پرهیز از برگزاری دورهمی شب یلدا اقدام کنند.

 وی اظهارکرد: توجه به سلامت شخصی و جامعه یک تکلیف دینی است و هرگونه فعالیتی که سلامت جامعه و فرد را تهدید کند حرام و مجرمانه است.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: بر این اساس سلامت در همه احکام الهی و ساختار نظام‌های اجتماعی هدفی اساسی است و  رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و پیشگیری از انتشار کرونا در سطح جامعه تکلیفی مهمی برای همه مردم است.

صفایی بوشهری گفت: حمایت و پشتیبانی از بخش درمان استان برای تامین تجهیزات و حل مشکلات در این زمینه باید در اولویت قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یادآور شد: اکنون ۴۰ درصد شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی و بقیه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند که باید با برنامه‌ریزی تا اول بهمن ماه شرایط کرونایی همه شهرستان‌ها زرد یا سفید شود.

 

ارسال نظر