کد خبر : 21699

۳۰ میلیارد ریال اعتبار به مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر اختصاص یافت

۳۰ میلیارد ریال اعتبار به مرکز خدمات جامع سلامت عالیشهر اختصاص یافت

استاندار بوشهر گفت: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به مرکز خدمات جامع سلامت شهر جدید عالیشهر اختصاص یافت.

به گزارش بوشهر24، عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه در بازدید از پروژه‎های عمرانی شهر جدید عالیشهر افزود: مجموع اعتبار مورد نیاز برای احداث مرکز خدمات جامع سلامت ۳۲۰ میلیارد ریال است که این اعتبار به صورت مشارکتی از محل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان، منابع استانی و شرکت عمران شهر جدید عالیشهر تامین می‎شود.

وی بیان کرد: با احداث این مرکز خدمات جامع سلامت ۶۰ هزار نفر از خدمات این مرکز بهره مند می‌شوند به همین دلیل تلاش می‌شود این مرکز تا پایان کار دولت تدبیر و امید مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

گراوند ادامه داد: در صورت اجرای سریع‎تر پروژه خدمات جامع سلامت عالیشهر با توجه به اهمیتی که این مرکز برای حوزه درمان عالیشهر، مناطق پیرامونی و حتی بوشهر دارد اعتبار بیشتری به آن اختصاص می‎یابد.

استاندار بوشهر گفت: برای تحقق سهم وزارت بهداشت در پروژه و بویژه تجهیز این مرکز بزودی پیگیری‌‌هایی در سطح ملی صورت می‌‌گیرد.

وی افزود: کانون پروش فکری عالیشهر که اواخر دهه فجر سال ۹۷ عملیاتی شده اکنون آماده افتتاح است که قرار است با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور مورد بهره‌‌برداری قرار گیرد.

 

گراوند ادامه داد: در پایان دولت نیز نُرم فضای آموزشی شهر جدید عالیشهر به میانگین استانی بسیار نزدیک می‌شود.

استاندار بوشهرگفت: با افتتاح مدرسه‌‎های در حال احداث عالیشهر نیاز این شهر جدید به پروژه‎های آموزشی به صورت کامل برطرف می‌شود.

وی افزود: فاضلاب شهری از جمله مشکلات مهم شهر جدید عالیشهر است که شرکت عمران، فاز مطالعاتی آن را به طور جد در دستور کار قرار داده است.

گراوند بیان کرد: همزمان با آغاز سکونت در عالیشهر از سال ۷۱، به موضوع فاضلاب آن به خوبی توجه نشده و چنانچه از همان ابتدا به شبکه فاضلاب توجه شده بود اکنون توسعه این شهر جدید با روند سریع‌‌تری محقق می‌‎شد.

وی اظهار کرد: تردد عالیشهر- بوشهر از جمله دیگر مشکلات این شهر جدید است که با توجه به وجود بزرگراه در مسیر آن باید چاره‌‎اندیشی مناسبی برای آن شود.

گراوند گفت: چنانچه پروژه فاضلاب و تردد بوشهر- عالیشهر به نتیجه برسد این شهر جدید به بحث تمرکززدایی کانون جمعیتی از بوشهر کمک شایانی می‌کند.

امام جمعه عالیشهر گفت: در این شهر جدید پروژه‎های بسیار خوبی اجرا شده که باید با لحاظ ساز و کار مناسب زمینه برخورداری تمام شهروندان از آنها فراهم شود.

حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی افزود: در حوزه آموزشی این شهر نیز اقدام خوبی صورت گرفته است که می‎‌تواند دغدغه دانش آموزان برای دسترسی به مکان آموزشی مناسب را برطرف کند.

مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر گفت: در این شهر جدید پروژه‎‌های بسیار خوبی در حال اجرا است که شاخص‎‌ترین آنها در حوزه‌های درمانی، آموزشی، فرهنگی، رفاهی و ورزشی است.

علی مقاتلی افزود: انتظار می‎رود با تزریق به موقع اعتبار روند اجرای پروژه‎‌ها به صورت شتابان‌‎تری دنبال شود.

 

ارسال نظر