کد خبر : 21728

جوانان طعمه ی سه راهی مرگ در دشتستان!

جوانان طعمه ی سه راهی مرگ در دشتستان!

ورودی روستای سرکره در چند سال اخیر با بیش از 40 تصادف و بیش از 34 کشته و زخمی همراه بوده که تردد وسایل نقلیه با سرعت بسیار بالا و عدم وجود سرعت گیر و روشنایی مناسب در این مکان باعث شده به قتلگاه مردم در سال های اخیر تبدیل شود.

به گزارش بوشهر24؛ جاده های روستایی و بین شهری در محل تقاطع ورود به روستا همواره دارای بیشترین خطر بدلیل نداشتن ایمنی لازم را دارا می باشند.

یکی از این مکان هایی که با این خطر مواجه است و خسارات جانی و مالی را به دنبال داشته، سه راهی ورودی روستای سرکره از توابع شهرستان دشتستان است.

روستای سرکره مرکز دهستان مرکزی شهرستان دشتستان با جمعیتی بالغ بر دو هزار نفر جمعیت یکی از پرتردد ترین نقاط شهرستان است. این روستا بدلیل جمعیت بالا و قطب کشاورزی بودن خود توانسته ورود و خروج زیاد کارگران و مردم بومی را در روستا بدنبال داشته باشد.

همچنین بدلیل زمین های کشاورزی سرسبز و پارک جنگلی مجاور خود، مرکز تفریحی شهرستان و استان در روزهای تعطیل شده تا حدی که عبور و مرور در جاده سرکره تا برازجان را با ترافیک شدید مواجه کرده است.

روستای سرکره در کیلومتر هفت جاده برازجان اهرم در شرق مسیر واقع شده و سه راهی این روستا به قتلگاه مردم بومی روستا و سایرین شده است.

در چند سال اخیر بیش از 40 تصادف و بیش از 34 کشته و زخمی نتیجه تردد در سه راهی خطرناک ورودی روستای سرکره بوده است. این مکان تنها یک روشنایی دارد و تردد وسایل نقلیه با سرعت بسیار بالا و بدون سرعت گیر در این مکان باعث شده فاصله دویست متری ورودی روستا تا ورودی پارک جنگلی که در غرب جاده قرار دارد به قتلگاه مردم در سال های اخیر تبدیل شود.

مسئولان روستا از پیگیری زیاد در چند سال اخیر از طریق بخشداری، فرمانداری، پلیس راهور، شورای ترافیک و اداره راه و ترابری خبر دادند اما همه این پیگیری ها را بی نتیجه خواندند.

یکی از اهالی روستا می گوید: از برازجان که به روستا می آییم دغدغه ورود به روستا را داریم چون ماشین ها با سرعت خیلی زیاد تردد می کنند و ما هر لحظه خطر تصادف و مرگ را احساس میکنیم.

شخص دیگری میگوید: اقوام من در همین سه راهی به دلیل تصادف فوت کردند و مقصر هم ماشینی بود که با سرعت زیاد حرکت می کرد و اگر سرعت گیر بود هیچ وقت چنین اتفاقی نمی افتاد.

یکی دیگر از اهالی روستا که در عسلویه مشغول به کار است می گوید: در بقیه شهرستان ها در ورودی روستا در جاده اصلی سرعت گیر نصب کرده اند اما روستای سرکره با جمعیت بالا و تردد زیاد فاقد آن است.

این تلفات بالا فقط دامن گیر مردم روستا نشده است و بدلیل تفریحی بودن این روستا، تصادف در این مسیر در روزهای تعطیل نیز موجب خسارات مالی و جانی به سایر مردم شهرستان و استان شده است.

مردم و مسئولان روستا خواستار نصب روشنایی و سرعت گیر در فاصله ورودی روستا تا ورودی پارک جنگلی هستند.

سرکره2

انتهای خبر/

 

ارسال نظر