کد خبر : 2264

استقلال تهران لیگ چهاردهم را با پیروزی آغاز کرد

استقلال تهران لیگ چهاردهم را با پیروزی آغاز کرد

شاگردان امیر قلعه‌نویی، لیگ چهاردهم را با پیروزی آغاز کردند تا پس از بازی خوب امشب هواداران این تیم به یک استقلال امیدوارکننده در این فصل دلگرم باشند. استقلالی‌ها امشب در ورزشگاه تختی تهران با نتیجه ۱-۲ از سد تیم راه‌آهن گذشتند.

به گزارش بوشهر 24 ، پس از عنوان پنجمی استقلالی‌ها در فصل قبل و اعتراض گسترده هواداران این تیم به سبک بازی کسل‌کننده آن‌ها، استقلال تهران با تغییرات گسترده در تیم مدیریتی و کارکرد خوب در فصل نقل و انتقالات با تیمی متحول شده و جوان به لیگ چهاردهم پا گذاشتند و نخستین بازی را با پیروزی پشت‌ سر گذاشتند.

استقلالی‌ها که در نیمه نخست، کمی گیج و سردرگم بودند با تک گل زود هنگام راه‌آهنی‌ها به رختکن رفتند تا در آغاز نیمه دوم با اضافه شدن آندو و هاشم، عملکرد بهتری داشته باشند و سرانجام روی دو ارسال خسرو حیدری توسط کرار جاسم و محمد قاضی شکست نیمه نخست را با پیروزی عوض کنند.

برای نخستین بازی لیگ برتری دو تیم، پس از دقایق کسل‌کننده اولیه شاهد بازی پر شور و حرارتی از سوی دو تیم به ویژه استقلال بودیم و بازیکنان این تیم علاوه بر دو گل، دو بار هم تیر دروازه راه‌آهن را لرزاندند تا در مجموع هواداران کمی که به ورزشگاه آمده بودند، راضی به ‌خانه‌هاشان بروند.

هرچند در مقابل راه‌آهن درون زمین شرایطی مانند استقلال داشت، تیم این فصلش با تیم فصل گذشته تفاوت فراوانی پیدا کرده؛ اما در بیرون زمین بر خلاف استقلال، شرایط باثبات مدیریتی ندارند و هنوز وضعیت مالک این باشگاه معلوم نیست و آن‌ها حتی این بازی را هم با تبصره و اما و اگر به میدان آمدند. تیم سابق بابک زنجانی یک ماه پیش با قیمت هشت میلیارد تومان به حمید استیلی فروخته شد، ولی دو روز قبل از بازی دادستانی اعلام کرد که انتقال مالکیت این باشگاه اشتباه بوده و باید در مزایده‌ای به‌ فروش برسد؛ مزایده‌ای که در آن هیچ خریداری برای راه‌آهن پیدا نشد تا فعلا دادستانی مالک این باشگاه باشد و تکلیف آن در روزهای آتی مشخص شود.

 
ترکیب راه‌آهن
 
وحید طالب لو، سید احمد موسوی، شیث رضایی، محسن ایران نژاد، ابراهیم کریمی، رامین رضاییان، محمد آبشک، رضا خالقی فر، محمد علیزاده، بهادر عبدی، محمد غلامی
 
سرمربی: حمید استیلی
 
ترکیب استقلال:
 
محسن فروزان، خسرو حیدری، محمدرضا خرسندنیا، مگوییان، امید ابراهیمی، پژمان نوری، جاسم کرار، میلاد فخرالدینی، سجاد شهباززاده، آرش برهانی و محمد قاضی
 
سرمربی: امیر قلعه‌نویی
 
گزارش بازی
 
۰۳:۰۰ هنوز بازی آغاز نشده بود که راه‌آهنی‌ها دروازه استقلال را باز می کنند. یک نفوذ خوب از رضا خالقی‌فر و یک پاس به بیرون در محوطه جریمه، توپ را زیر پای رامین رضائیان می‌نشاند تا در سومین دقیقه بازی، دروازه محسن فروزان و استقلال را باز کند.
 
* پس از سال‌ها کسی غیر از سید مهدی رحمتی درون دروازه استقلال ایستاده است. بازوبند کاپیتانی استقلالی‌ها هم در این بازی روی بازی آرش برهانی بسته شده است. غیبت آندرانیک تیموریان و هاشم‌بیگ‌زاده در ترکیب استقلال هم از نکات جالب این بازی است.
 
۱۱:۰۰  نفوذ پژمانوری از سمت چپ و ارسال توپ روی دروازه راه‌آهن در درهانه دروازه روی سر محمد قاضی نشست، اما ضربه سر او به شکل عجیبی به سر آرش برهانی برخورد و از دروازه دور شد.
 
۲۰:۰۰  بیست دقیقه ابتدایی بازی بدون صحنه قابل توجهی در جریان است. راه‌آهنی‌ها پس از گل زودهنگام خود با یک دفاع منسجم چشم به ضد حمله‌ها دوخته‌اند و در مقابل استقلال امیر قلعه‌نویی در بیست دقیقه ابتدایی بازی بسیار سردرگم و بی‌برنامه ظاهر شده است.
 
۲۵:۰۰ یک ضربه از میلا فخرالدینی از پشت محوطه جریمه سرانجام در دقیقه ۲۵ بازی موجب می‌شود تا وحید طالب‌لو یک واکنش نصفه و نیمه‌ای از خود به نمایش بگذارد. در سوی مقابل غیر از صحنه گل، هنوز نامی از محسن فروزان، دروازه‌بان استقلال نشنیده‌ایم.
 
۲۸:۰۰  یک شوت از محمد قاضی با فاصله اندکی از کنار دروازه طالب لو به بیرون می‌رود.
 
۳۲:۰۰  ارسال کرنر از سوی میلاد فخرالدینی با ضربه سر محمد قاضی همراه شد، ولی ضربه سر او با فاصله اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
 
۳۳:۰۰  جدی‌ترین موقعیت استقلالی‌ها توسط آرش برهانی به تیر افقی دروازه راه‌آهن برخورد کرد. نفوذ فخرالدینی و پاس او در محوطه جریمه به کاپیتان استقلالی‌ها رسید و او با یک چرخش توپ را راهی دروازه طالب‌لو کرد که از بخت بد برهان و استقلال، توپ به تیر افقی برخورد کرد.
 
۳۴:۰۰  استقلالی ها پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه کاشته شدند که کرار جاسم توپ را درست به جایی فرستاد که وحید طالب لو در آن‌جا قرار داشت.
 
۳۶:۰۰  محسن ایران‌نژاد، نخستین کارت زرد این بازی را دریافت کرد.
 
۳۷۰  ارسال خسرو حیدری با ضربه سر مگوئیان همراه شد؛ اما به رغم خروج ناقص طالب‌لو، این توپ راهی به دروازه راه‌آهن نداشت.
 
پایان نیمه نخست با برتری یک بر صفر راه‌آهن برابر استقلال
 
۴۶:۰۰  هاشم بیگ‌زاده به‌ جای پژمان نوری به میدان آمد تا امیر قلعه‌نویی نیمه دوم را با یک تغییر آغاز کرده باشد.
 
۴۹:۰۰  نخستین موقعیت استقلال در نیمه دوم توسط آرش برهانی به‌ هدر می‌رود؛ جایی که او در آستانه دروازه راه‌آهن توپ را به بدن طالب‌لو می‌کوباند.
 
۵۳:۰۰  ابراهیم کریمی با خطایی که روی آرش برهانی انجام می‌دهد، دومین کارت زرد بازی را دریافت کرد.
 
۵۶:۰۰  گل برای استقلال. کرار جاسم در نخستین بازی‌اش برای استقلال گلزنی می‌کند. البته خسرو حیدری با یک فرار چندین متری و یک سانتر زیبا، نقش بسزایی در به‌ ثمر رسیدن این گل داشت.
 
۵۸:۰۰  فرار هاشم بیگ‌زاده از سمت چپ می‌توانست مهاجمان استقلال را در موقعیت گلزنی قرار دهد؛ اما داور خطای محمد قاضی را اعلام کرد.
 
۵۹:۰۰  نخستین تعویض راه‌آهن این گونه انجام شد که رضائیان، زننده تک گل راه‌آهن جایش را به علی‌ علیپور می‌دهد.
 
۶۲:۰۰ یک همکاری زیبا از بازیکنان استقلال با چند پاس خوب در نیمه میدان پشت محوطه جریمه، توپ را در اختیار جاسم کرار قرار می‌دهد و او در حالی که می‌توانست در فضای خالی سمت راست خسرو حیدری را صاحب توپ کند، با خودخواهی توپ را به آسمان می‌کوبد.
 
۶۶:۰۰  آرش برهانی جای خود را در ترکیب استقلال به آندرانیک تیموریان می‌دهد. برهانی بازوبند را هم به خسرو حیدری واگذار می‌کند.
 
۶۷:۰۰  محمد غلامی هم در ترکیب راه‌آهن جای خود را به امین منوچهری می دهد.
 
۷۰۰  یک موقعیت خطرناک برای استقلالی‌ها. فرار زیبای میلاد فخرالدینی از سمت راست و ارسال او به ضربه سر کرار جاسم همراه بود که توپ به تیر افقی دروازه برخورد کرد و گل نشد.
 
۷۵:۰۰  گل برای استقلال. باز هم حضور مؤثر خسرو حیدری و نقش پ رنگ او روی گل استقلال مانند گل اول. ارسال حیدری از سمت راست روی سر محمد قاضی نشست تا نام قاضی هم در میان گلزنان این بازی ثبت شود.
 
۷۶:۰۰  سومین تعویض راه‌آهن به این ترتیب انجام شد که میلاد محمدی به‌ جای آبشک به میدان آمد.
 
۸۴:۰۰  میلاد خرسندنیا، مدافع جوان استقلال با خطا روی میلاد محمدی به‌ عنوان نخستین بازیکن استقلالی با کارت زرد داور جریمه می‌شود.
 
۸۸:۰۰  یعقوب کریمی به‌ عنوان سومین تعویض استقلال به‌ جای خسرو حیدری به میدان می‌آید.
 
۹۰:۰۰  امید ابراهیمی دومین بازیکن استقلال است که با کارت زرد زرگر جریمه می‌شود.

ارسال نظر