کد خبر : 804

حکایت آقای رئیس و مارتین لوتر

حکایت آقای رئیس و مارتین لوتر

بوشهر 24: اما نمی دانم چرا عده ای سعی می کنند که خودشون رو مارتین لوتر زمان جا بزنند و تلاش کنند حکومت را از دست کلیسا خارج کنند

به گزارش بوشهر 24: گاهی اوقات این امر بر ما واقع می شود که دین امری خصوصی و شخصی است که نیست و گاهی اوقات به این نتیجه می رسیم که دین امری کاملاً عمومی و غیر شخصی است که هست. این دو نگرش در واقع دو دیدگاه را به وجود آورده، یکی دیدگاه مارتین لوتری و دیگری دیدگاه اگستینی، در واقع نه ما ملتی مسیحی هستیم و نه اینجا حاکمان اصحاب کلیسا هستند.

اما نمی دانم چرا عده ای سعی می کنند که خودشون رو مارتین لوتر زمان جا بزنند و تلاش کنند حکومت را از دست کلیسا خارج کنند، دین غنی و هادی که برای گلاب به روتون دستشویی رفتن هم برنامه و دستور دارد مگه می شود برای حکومت کردن و اداره جامعه برنامه نداشته باشد.

درسته که مکتب پروتستانیسم باعث ایجاد رشد اومانیسم گردید ولی آیا دین کامل ابعاد حقوقی اومانیستی رو ندیده و خالق در طرح این مساله استغفرالله دچار اشتباه شده، به هر حال پروتستانیسم خوبه ولی از نوع اسلامی آن، یعنی اینکه تازه ما باید به این امر معترض باشیم که چرا اسلام به صورت صحیح اجرا نمی شود و چرا حکومت اسلامی این قدر توانایی پیدا نکرده که مردم را به بهشت هدایت و دنیاشون را هم آباد کند نه اینکه معترض باشیم که چرا حکومت اسلامی است و جمهوریت را قبول کنیم و بی خیال اسلامیت بشویم. و به گفته مقام معظم رهبری که در جمع مردم ایلام  که در 23 اردیبهشت ماه امسال خطاب به همین آقایان بیان داشتند: گاهى شنیده میشود کسانى در گوشه‌وکنار وقتى صحبت از هدایت و راهنمایى و بیان حقایق دینى و مانند اینها میشود، میگویند آقا، مگر ما موظّفیم مردم را به بهشت برسانیم؟ خب بله؛ بله، همین است. فرق حاکم اسلامى با حکّام دیگر در همین است: حاکم اسلامى میخواهد کارى کند که مردم به بهشت برسند؛ به سعادت حقیقى و اُخروى و عقبائى برسند؛ [لذا] راه‌ها را باید هموار کند. اینجا بحثِ زور و فشار و تحمیل نیست؛ بحثِ کمک کردن است. فطرت انسانها متمایل به سعادت است، ما باید راه را باز کنیم؛ ما باید کار را تسهیل کنیم براى مردم تا بتوانند خودشان را به بهشت برسانند؛ این وظیفه‌ى ما است، این کارى است که امیرالمؤمنین(ع) بار آن را بر دوش خود گرفته است و احساس وظیفه میکند که مردم را به بهشت برساند.»

البته اینکه خیلی ها ذائقه هاشون تغییر کرده در اون حرفی نیست ولی واقعیت امر این است که متولیان حکومت نتوانستند تغذیه درستی به مردم بدهند که مردم مجبور شدند هر چی رسیده را میل کنند و حالا اینگونه ذائقشون تغییر کرده.

براستی ما باید چه کاری رو انجام بدیم؟ مسیر هدایت لوتری را دنبال کنیم یا به قول مصلح خودمون آقا روح الله به تعبیر و تفسیر کتاب حکیم بپردازیم و از داشته ها و اندوخته های حکیم کریم استفاده کنیم و هی از این شاخه به اون شاخه نپریم و راه ثبات و تسلیم رو در مسیر وجودمون دنبال کنیم که اگر اینطوری بشه به جای تکرار کور نسخه ها ی اون طرف آبی ها که خیلی ظاهر خوش لعابی دارند ولی تو باطن دچار بحران اقتصادی، اخلاقی، معنویت و علم شدند و به گفته مقام معظم رهبری« مشکلاتی که امروز در غرب وجود دارد، این قانونهای ابلهانه و خباثت‌آمیزی که اینها در زمینه‌ی مسائل جنسی دارند میگذرانند، اینها را به ته درّه دارد حرکت میدهد. این انحطاط، قابل جلوگیری هم نیست؛ اینها محکوم به سقوطند. تمدن غربی چه بخواهد، چه نخواهد، دیگر قادر نیست جلوی این سقوط را بگیرد. »

مسیر آقا روح الله را که آقا علی هم داره آن را تبیین می کنه و هی داد می زنه بابا صراط اینه و مابقی سرابه را دنبال کنیم و فکر تلاشمون این باشه که حرف های کریم حکیم رو بر اساس تفسیر علمای شیعه روشن کنیم و به کار بگیریم چون فکر می کنیم عزت و ذلت دست استاد کریم است  نه دست او طرف آبی ها و اونه که می تونه رسول یتیم رو رحمت اللعالمین کنه .

ببخشید دیگه خیلی وقت ها واقعیت های تاریخی خیلی ایدالیستی می شن امیداورم با رفتار رئالیستی به ایدالیست واقعی برسیم همان طور که آقا روح الله رسید.

ارسال نظر