کد خبر : 9

آیت‌الله صفایی‌بوشهری:

ضرورت استفاده از مدیریت جهادی برای مقابله با تهاجم فرهنگی

ضرورت استفاده از مدیریت جهادی برای مقابله با تهاجم فرهنگی

بوشهر۲۴: امام جمعه بوشهر بر ضرورت استفاده از مدیریت جهادی برای مقابله با تهاجم فرهنگی تأکید کرد.

بوشهر۲۴: امام جمعه بوشهر بر ضرورت استفاده از مدیریت جهادی برای مقابله با تهاجم فرهنگی تأکید کرد.
به گزارش " بوشهر ۲۴" ، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، اظهار داشت: صحبت درباره عظمت و شخصیت فاطمه زهرا (س) در طاقت بشریت نمی گنجد و صحبت های اندکی نیز که امروزه پیرامون مقام و منزلت وی مطرح می شود، همگی برگرفته از روایات امامان معصوم (ع) و آیات شریفه قران کریم است.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: دانش، اخلاق، تقوا، ایمان و حجاب بانوی بزرگ دو عالم در تاریخ بشریت به عنوان الگویی نمونه محسوب می شود و علما و اندیشمندان و از جمله رسانه ها باید برای معرفی و تبیین ویژگی های وی نهایت سعی و تلاش خود را به کار بگیرند.

وی تأکید کرد: حضرت فاطمه (س) با ابعاد شخصیتی برجسته ای که دارد، همواره می تواند در تمام عرصه های موجود الگویی بزرگ برای زنان مسلمان باشد و زنان می توانند در سایه الگوگیری از این بانوی بزرگ به اهداف متعالی خود دست یابند.

صفایی بوشهری عنوان کرد: در سالی که به عنوان سال « اقتصاد و فرهنگ همراه با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده است، باید باید با اجرای مدیریت جهادی در بخش های مختلف جامعه و همچنین حرکت مردم در برابر تهاجم فرهنگی ایستادگی شده و با این امر فرهنگ غنی جامعه اسلامی در عرصه جهانی به نحو مطلوب معرفی شود.

وی با اشاره به اهمیت نقش فرهنگ در جامعه، بیان داشت: با توجه به تعداد زیاد دستگاه های متولی امور فرهنگی و همچنین هزینه های زیادی که در این راه صورت می گیرد، باید بیش از وضع موجود شاهد تأثیرگذاری فرهنگ در جامعه باشیم.

امام جمعه بوشهر با اشاره به روز ۲۹ فروردین (روز ارتش) یادآور شد: ارتش با تجهیزات پیشرفته و صلابت خود تاریخ سراسر درخشانی در عرصه دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی داشته است.

وی تصریح کرد: ایمان و ولایتمداری همراه با اقتدار و استقلال در زمینه های گوناگون از ویژگی های مهم ارتش در کشور محسوب می شود و مردم همیشه ارتش را از خودشان می دانند و از آن حمایت می کنند.

صفایی بوشهری با اشاره به دوم اردیبهشت ماه (روز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) بیان داشت: سپاه نیز همگام با ارتش از شاخصه های اصلی اقتدار ایران به شمار می رود و توانسته در تمام عرصه ها از ارزش های نظام جمهوری اسلامی دفاع کند. / فارس

ارسال نظر