کد خبر : 10672

ظرفیت های که بندر آزاد در بازار ایجاد می کند

ظرفیت های که بندر آزاد در بازار ایجاد می کند

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: با تصویب بندرآزاد تجاری بوشهر که استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد رونق و ظرفیت جدیدی از حیث مبادلات کالا در بازاربوشهر ایجاد می‌کند.

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: با تصویب بندرآزاد تجاری بوشهر که استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد رونق و ظرفیت جدیدی از حیث مبادلات کالا در بازاربوشهر ایجاد می‌کند.

به گزارش " بوشهر24 "، مصطفی سالاری ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد فاطمه زهرا(س) بازار بوشهر با تبریک سال جدید از بازاریان استان بوشهر که تلاش وافری در عرصه‌های مهم اقتصادی کردند قدردانی کرد و اظهار داشت: بازاریان و کسبه همیشه مورد اعتماد مردم هستند چراکه آنان معنویت را در اموراقتصادی و معیشتی سرلوحه کار خود قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه حضور بازاریان بوشهری در مسجد قابل توجه و در خورستایش است تصریح کرد: این مهم نشان می‌دهد که بازاریان در کنار کسب و کار توجه جدی به امور معنوی دارند که لازم است این فرهنگ به جوانان منتقل شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه بخشی از بازارشهربوشهر در بافت تاریخی این شهر قرار دارد گفت: طراحی و ساخت بازاربوشهر و خیابان‌های منتهی به آن مربوط به 70 سال پیش است که باید نسبت به توسعه مناطق شهری توجه جدی شود.

سالاری، با تاکید بر بهبود ظاهری نمای بازار بوشهر گفت: توجه به بازسازی بافت تاریخی این شهربا مشارکت بازاریان وضعیت ظاهری این مکان اقتصادی امسال طراحی و تغییر داده می‌شود.

وی، با اشاره به نقش مهم بندرآزاد تجاری بوشهر در تحولات اقتصادی بازار بوشهر افزود: منطقه آزاد تجاری در عرصه اقتصاد یک فرصت مهمی برای حوزه‌های مختلف ازجمله بازار بوشهر ایجاد می‌کند که در طرح جامع منطقه آزاد بوشهر، بازاریان بیشترین بهره می‌برند.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه گزینه نخست محل بندرآزاد بوشهر با فاصله کمی از شهر بوشهر است گفت: با تصویب بندر آزاد بوشهر  که سبب اینکه رفت‌و‌آمدهای جدیدی به این بندر می‌شود فرصت جدیدی را برای بازاریان ایجاد می‌کند.

سالاری، تاکید کرد: با تصویب بندرآزاد بوشهر رونق و ظرفیت جدیدی از حیث مبادلات کالا در بازاربوشهر ایجاد می‌کند.

وی، با اشاره به اینکه استان بوشهر در حوزه اعتبارات مالی دارای وضعیت مطلوبی است گفت: اعتبارات عمرانی سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن افزایش 4 برابری داشت بگونه‌ای که سال قبل یک‌هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار عمرانی به دستگاههای مختلف پرداخت شد.

استاندار بوشهر از اجرای طرح دهکده گردشگری بوشهر خبرداد و گفت: این طرح که از 30 هکتار به 100 هکتار افزایش یافته است بزودی با الحاق بخشی دیگر از اراضی ساحلی به 190 هکتار افزایش می‌یابد.

سالاری با بیان اینکه زیرساخت‌های دهکده گردشگری بوشهر در حال اجرا است بیان کرد: با برنامه‌ ریزی انجام شده طرح‌های زیرساختی دهکده گردشگری بوشهر تا شهریورماه امسال تکمیل که امکانات و طرح‌های مختلفی در حوزه گردشگری در این دهکده ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت حوزه گردشگری در بوشهر افزایش می‌یابد گفت: با اجرای طرح‌های حوزه گردشگری ظرفیت جدیدی به بوشهر افزوده می‌شود بگونه‌ای که این منطقه مقصد گردشگران می‌شود که تحول مهمی در بازار و رونق بیشتر این شهر فراهم می‌کند./ تسنیم

ارسال نظر