کد خبر : 10864

ایجا 6 مرکز خرید گندم کشاورزان در استان بوشهر

ایجا 6 مرکز خرید گندم کشاورزان در استان بوشهر

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: با توجه به آغاز برداشت گندم از ۱۷ فروردین در استان، شش مرکز خرید گندم در نقاط مختلف ‌بوشهر ایجاد شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، سید محمد هاشمی با بیان اینکه برداشت گندم از اراضی استان بوشهر آغاز شده اظهار داشت: با توجه به پیامدهای خشکسالی‌ها و کاهش بارندگی که سبب از بین رفتن بخش قابل توجهی از مزارع گندم استان بوشهر شد پیش بینی می‌شود 36هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

وی با بیان اینکه 91 هزار و 500 تن گندم سال زارعی گذشته از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد گفت: اکنون برای خرید گندم از کشاورزان شش مرکز در نقاط مختلف استان ایجاد شده که هر کیلوگرم گندم معمولی 11 هزار و 550 ریال و گندم درو 11 هزار و 880 ریال خریداری می‌کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با اشاره به اینکه وجه گندم تحویلی از کشاورزان در کوتاه‌ترین زمان به حسابشان واریز می‌شود خاطر نشان کرد: بانک کشاورزی همزمان با تحویل گندم درکمترین زمان، وجه گندم تحویلی به حساب کشاورزان واریز می‌کند.

هاشمی، مجتمع انبارهای چغادک، کارخانه‌های آرد برازجان وخورموج، سیلوی برازجان، مرکز خرید در مال قائد گناوه و عامری دیلم از جمله مراکز خرید گندم کشاورزان استان بوشهر دانست و گفت: در صورت تراکم کامیون‌ها درمراکز خرید تعیین شده نسبت به افزایش ساعت کار مراکز خرید اقدام می‌شود.

وی، با بیان اینکه مجتمع انبارهای چغادک به صورت شبانه‌روزی از کشاورزان گندم خریداری می‌کند افزود: مراکز خرید گندم در استان بوشهر از ساعت هفت صبح تا 18 فعال هستند و مجتمع انبارهای چغادک نیز در دو شیفت کاری به صورت شبانه‌روزی نسبت به خرید گندم کشاورزان اقدام می‌کند./ تسنیم

ارسال نظر