کد خبر : 11252

در پی تصمیم دولت جهت انتقال دفتر پایانه های نفتی به شیراز؛

موسوی نژاد: طی نشستی با معاونان وزیر نفت، انتقال دفتر پایانه های نفتی به بوشهر را بررسی می کنیم

موسوی نژاد: طی نشستی با معاونان وزیر نفت، انتقال دفتر پایانه های نفتی به بوشهر را بررسی می کنیم

بوشهر24: چندیست که موضوع انتقال ستاد پایانه های نفتی از جزیره خارک به شیراز به یکی از محورهای اصلی در رسانه ها و نیز در بین مردم بوشهر تبدیل شده است. مسئله ای که در ابتدای کار به شایعه می ماند تا واقعیت، اما به تدریج مشخص شد که قرار است دفتر مرکزی شرکت پایانه‌های نفتی ایران از جزیره خارگ استان بوشهر به استان فارس و شهر شیراز منتقل شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، چندیست که موضوع انتقال ستاد پایانه های نفتی از جزیره خارک به شیراز به یکی از محورهای اصلی بحث ها و گفتگوها در رسانه ها و نیز در بین مردم بوشهر تبدیل شده است. مسئله ای که در ابتدای کار به شایعه می ماند تا واقعیت، اما به تدریج مشخص شد که قرار است دفتر مرکزی شرکت پایانه‌های نفتی ایران از جزیره خارگ استان بوشهر به استان فارس و شهر شیراز منتقل شود.گویا این طرح مصوبه دولت قبل بوده است که تا به امروز مسکوت مانده و دولت یازدهم قصد اجرایی کردن آن را دارد.

 

دیده و شنیده می شود که برخی منتقدان و مخالفان این انتقال بدون توجه به دلایلی که وزارت نفت اعلام کرده، آن را سریع به دوگانه فارسی ها - بوشهری ها تبدیل می کنند و طوری در این باره اظهار نظر می کنند، گویی استان فارس کشوری بیگانه بوده و انگار نه انگار که همه ما تحت لوای جمهوری اسلامی ایران بوده و هستیم. به نظر می رسد بایستی بجای ایجاد فضای کاذب و غیرواقعی اختلاف بین فارس و بوشهر به نکات فنی این انتقال پرداخت.

 

اقماری بودن کار در جزیره خارک به عنوان یکی از دلایل عنوان شده برای انتقال دفتر پایانه‌های نفتی از جزیره خارک به شیراز می باشد. مسئله ای که می تواند به راحتی و با نتایج بهتر با انتقال دفتر پایانه ها به بوشهر برطرف شود. وقتی پایانه‌های نفتی در عسلویه و خارک و ماهشهر قرار دارد، انتقال ستاد آنها به شیراز چندان منطقی و توجیه پذیر نخواهد بود. چرا که بوشهر دسترسی راحت تری به خارک و عسلویه و ماهشهر دارد.

 

موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگویی با بوشهر 24 پیرامون این مسئله گفت: در دولت قبل مصوب شد که ستادهای شرکت های بزرگ از تهران به همان مراکز عملیاتی که پایانه ها قرار دارند، منتقل شود که از بین خارک و عسلویه و ماهشهر، از آنجا که خارک بزرگترین پایانه بود، ستاد پایانه های نفتی به خارک منتقل شد.

وی پیرامون استدلال وزارت نفت جهت انتقال دفتر این پایانه ها به شیراز گفت: 200 نفر از کارکنان ستادی پایانه‌های نفتی ایران که ۱۳۰ نفر از آنها تهرانی هستند به صورت اقماری در این جزیره کار می‌کنند و دائم در حال رفت و آمد هستند که هدف دولت خروج از کار اقماری در این جزیره بود. چرا که یک ستاد که قرار است به سیاست گذاری کلان در این حوزه بپردازد، عملا با این وضعیت رفت و آمد کارایی مطلوبی نخواهد داشت.

موسوی نژاد افزود: از این روست که دولت تصمیم گرفته است این ستادها به شیراز منتقل شود تا این مشکل نیز برطرف شود.

وی ضمن اشاره به برگزاری جلسه ای با دو تن از معاونان وزیر نفت گفت: در این جلسه به این روند اعتراض کردیم که چرا باید ستاد پایانه های نفتی به شیراز منتقل بشود؟ در حالی که شهر بوشهر به مراتب مناسب تر از شیراز بوده و از بوشهر دسترسی مناسبتری به پایانه های نفتی در عسلویه، خارک و ماهشهر خواهد بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: علاوه بر این از آنجا که 130 نفر از کارکنان ستادی پایانه های نفتی، تهرانی هستند، عملا با انتقال ستاد به شیراز همچنان مشکل اقماری بودن کار در این ستادها حل نمی شود.

موسوی نژاد افزود: در این جلسه معاونین وزیر نفت اعتراض ما را در این زمینه وارد دانسته و قرار شد طی نشستی مشترک با معاونین وزیر نفت موضوع انتقال دفتر پایانه های نفتی به شیراز یا بوشهر بررسی شود. امیدواریم که شاهد استقرار این دفتر در بوشهر باشیم.

 • ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ ۱۳:۴۹

  6 1 پاسخ

  هر دم از این باغ بری میرسد......
  بنازم به تدبیر دولت اُمید
  واقعا جای بسی تاسف ...

 • ali ۱۳۹۴/۰۱/۳۰ ۱۸:۱۳

  3 4 پاسخ

  به نظر بنده کار بسیار خوب و بجایی هست.بنده ساکن تهران هستم و کارمند ستاد.مردم بوشهر بسیار خوگرم و دوست داشتنی هستند ولی شهر بوشهر فاقد هرگونه امکانات و شرایط اب و وای مناسب برای زندگی است.بنابراین این امر سبب انتقال متخصصین شرکت و ضربه به اقتصاد ملی می شود.می توان بخش های بازرگانی را همیانگونه که الان هست و در انتقال کالا به خارگ موثر هست را برای بوشهر فعال نمود و در هر حال اکثر کارکنان با انتقال دفاتر به شیراز راضی و موافق می باشند

 • ساکن خارگ ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ ۱۸:۴۸

  2 1 پاسخ

  به نظرم باید کارمندان تهرانی رابازنشسته کنند وبجایش هم استانی های عزیزمان رابکاربگمارند تادرهرشرایطی حتی درجزیره وسکوهای نفتی باجان ودل انجام وظیفه نمایند

 • ایمان ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ ۱۷:۴۵

  1 1 پاسخ

  واقعا مسخره است گرما مریضی همه جور بد بختی گاز و نفت مال ما بوشهریها بعد متخصصین عزیز تهرانی و شیرازیا فقط دنبال رفاه رهر چه بیشتر خودشون هستن

 • احمد ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ ۱۴:۰۰

  1 1 پاسخ

  من با انتقال ستادبه تهران مخالف هستم چون خانه ای درتهران ندارم

ارسال نظر