کد خبر : 11664

سرانجامِ استخدامی شرکت تخت جمشید عسلویه چه می شود؟

مدیر کار و خدمات اشتغال پارس جنوبی: آزمون استخدامی باطل است/ فرماندار عسلویه: 50 درصد سهمیه بومی اعمال می شود

مدیر کار و خدمات اشتغال پارس جنوبی: آزمون استخدامی باطل است/ فرماندار عسلویه: 50 درصد سهمیه بومی اعمال می شود

بوشهر24: در کمال تعجب نه تنها در آن خبری از مصوبه دولت قبل مبنی بر اختصاص 50 درصد ظرفیت استخدام برای بومی ها نبود، بلکه محل برگزاری آزمون استخدام نیز در تهران اعلام کرده بود، موجی از اعتراضات بین مردم و جوانانی که بیکار بوده و متقاضی اشتغال هستند، به وجود آمد.

به گزارش " بوشهر 24 "، پس از آنکه شرکت تخت جمشید عسلویه هفته گذشته فراخوانی برای جذب نیرو با مدارک تحصیلی دیپلم تا کارشناسی ارشد را منتشر کرد و در کمال تعجب نه تنها در آن خبری از مصوبه دولت قبل مبنی بر اختصاص 50 درصد ظرفیت استخدام برای بومی ها نبود، بلکه محل برگزاری آزمون استخدام نیز در تهران اعلام کرده بود، موجی از اعتراضات بین مردم و جوانانی که بیکار بوده و متقاضی اشتغال هستند، به وجود آمد.

پس از به راه افتادن این اعتراضات که بارزترین آنها در شبکه های اجتماعی بود، خبر رسید که مدیر کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی، فراخوان شرکت فوق جهت استخدام را به دلیل لحاظ نکردن سهمیه 50 درصد بومی، تخلف دانسته و در گفتگو با خبرگزاری مهر از باطل بودن آزمون استخدامی این شرکت گفته است.

حالا نیز به نقل از فرماندار عسلویه خبر می رسد؛ با دستور استاندار و پیگیری های بعمل آمده قرار است در آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی تخت جمشید پارس عسلویه سهمیه 50درصد متقاضیان استانی اعمال شود.

حسن اسماعیلی با اشاره به آزمون استخدامی این شرکت پتروشیمی گفت: سال گذشته سهمیه 50 درصدی فرصت های شغلی فازهای پارس جنوبی، شرکت نفت و گاز پارس و پتروشیمی ها به نیروهای بومی استان بوشهر اختصاص یافت و درسال جاری نیز این مهم عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: در خصوص محل برگزاری آزمون نیز مقرر شد با افزایش تعداد ثبت نام کنندگان استانی که پیش بینی می شود؛ محقق شود آزمون همزمان در بوشهر نیز برگزار شود.

از یک طرف مدیر کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی از باطل بودن آزمون استخدامی به دلیل تخلف عدم اعمال سهمیه 50 درصد بومی می گوید و از طرفی فرماندار عسلویه وعده اعمال 50 درصد سهمیه بومی می دهد، باید منتظر ماند و دید آیا قرار است حقوق جوانان بوشهری محقق شود و یا ....؟

ارسال نظر