کد خبر : 11686

ساخت بزرگترین پایانه کانتینری بوشهر

ساخت بزرگترین پایانه کانتینری بوشهر

ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر سالانه 430 هزار کانتینر TEU است که با ساخت پایانه 500 هزار TEU کانتینر در جزیره نگین بوشهر تا حدود یک میلیون TEU افزایش می یابد.

به گزارش " بوشهر24 "، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه بزرگترین طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین عملیاتی شده است ، اظهار داشت: هدف ما این است با توسعه مجتمع بندری نگین، از بن بست همیشگی در بندر بوشهر رهایی یابیم و محدودیت دسترسی پسکرانه ای را که عاملی برای استفاده نابهینه از ظرفیت های دریایی قابل توجه این بندر است ، برطرف کنیم.

محمد راستاد با اشاره به اینکه طرح توسعه بندر بوشهر شامل دو پایانه فله و چند منظوره درمدت 5 سال اجرا می‌شود ، تاکید کرد : بخش خصوصی با سرمایه گذاری 530 میلیارد تومانی در اجرای طرح پسکرانه بندر بوشهر در جزیره نگین ضمن ساخت پایانه کانتینری 500 هزار TEU پایانه فله مایع و چند منظوره را در مدت 5 سال تکمیل می کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در مجتمع بندری جزیره نگین بوشهر بخش خصوصی سرمایه گذاری می کند ، افزود : بخش خصوصی در احداث زیربناها، روبناها و تامین تجهیزات سرمایه گذاری می کند و به عنوان یک الگوی سرمایه گذاری جدید، برای اولین بار در بنادر تجاری کشور، همه روبناها و تجهیزات پایانه کانتینری بندر بوشهر با همکاری بخش خصوصی احداث و تامین می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه حمل و نقل کانتینری در حوزه دریا مشتریان زیادی دارد ، گفت: به خاطر تمایلی که مشتریان و صاحبان کالا به حمل و نقل کانتینری دارند، تلاش شده است تا در مجتمع بندری جزیره نگین بوشهر، یک پایانه کانتینری مدرن، با تمام تسهیلات و امکانات مورد نیاز احداث شود.

راستاد با بیان اینکه در پسکرانه این مجتمع ؛ لجستیک پارک و صنایع ارزش افزوده ایجاد می شود، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح یاد شده بندر بوشهر به یک بندر نسل سومی ارتقامی یابد به گونه‌ای که بندر بوشهر صرفا محلی برای تخلیه و بارگیری کالا نباشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر احداث پایانه واردات، صادرات و ترانزیت مواد فله مایع را نیز یکی دیگر از طرح‌های توسعه ای در بندر بوشهر دانست و گفت: اولویت مهم دیگر ما افزایش بهره وری عملیات بندری در پایانه های فعلی بندربوشهر است تا رقابت پذیری بندر بوشهر را ارتقا دهیم و رضایت مشتریانمان را بیش از پیش جلب کنیم.

راستاد با بیان اینکه بندر بوشهر نقش مهم و تاثیر گذاری در حمل و نقل دریایی کشور دارد ، افزود: 49 درصد جابجایی کالای دریایی در بندر بوشهر انجام می‌شود./ سیبنا

ارسال نظر