کد خبر : 11702

ارائه تسهیلات ویژه‌ وارداتی به ملوانان شهرستان دیر

ارائه تسهیلات ویژه‌ وارداتی به ملوانان شهرستان دیر

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: شغل بیشتر مردم شهرستان دیر در حوزه ملوانی و دریانوردی است که لازم است تسهیلات ویژه‌ای درواردات کالا به دریانوردان شهرستان دیر داده شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت الاسلام موسی احمدی بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان امور گمرکی کشور در شهرستان دیر با بیان اینکه ارتزاق مردم ساکن در سواحل خلیج فارس در استان بوشهر از طریق دریا صورت می‌گیرد اظهار داشت: مردم ساحل نشین استان بوشهر مرزداران واقعی در این استان هستند که باید توجه ویژه‌ای به این ساحل نشینان شود.

وی با بیان اینکه شهرستان دیر دارای زیرساخت‌های پنهان و آشکاردر حوزه پارس جنوبی و شمالی است افزود: این شهرستان  به سبب واقع شدن در بین منطقه پارس جنوبی و شمالی زیرساخت‌های پنهان و آشکاری دارد که باید این زیرساخت‌ها آشکارو مورد استفاده قرار بگیرد.

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر توجه به تامین نیروی تخصصی در گمرک شهرستان دیر افزود: با توجه به زیرساخت‌های گمرکی ایجاد شده در شهرستان دیر تامین نیروی انسانی  تخصصی مورد نیاز گمرک این شهرستان ضروری است.

احمدی با تاکید بر این نکته که شغل بیشتر مردم شهرستان دیر دریانوردی در ابعاد گوناگون است بیان کرد: شغل بیشتر مردم شهرستان دیر در حوزه ملوانی و دریانوردی است که لازم است تسهیلات ویژه‌ای درواردات کالا به دریانوردان شهرستان دیر داده شود.

سرپرست اداره کل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک ایران نیز گفت: جایگاه و اهمیت گمرک بندر دیر بسیار بالا و با اهمیت است.

امیر نظری افزود: بازدید از گمرکات استان‌ها نشان دهنده اهمیت و جایگاه گمرکات در مناسبات تجاری و بازرگانی خارجی کشور است و مسائل و مشکلات موجود سر راه گمرک بندردیر پیگیری می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر