کد خبر : 11710

راه‌اندازی 750 کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر

راه‌اندازی 750 کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر از راه‌اندازی 750 کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی در این استان خبر داد.

به گزارش " بوشهر 24 "، ذوالفقار عباسی‌فر ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به عملکرد یک‌ساله بسیج سازندگی استان بوشهر اظهار کرد: در یک‌سال گذشته قرارداد یک‌هزار و 45 پروژه محرومیت‌زدایی با اعتبار 17 میلیارد و 128 میلیون و 960 هزار تومان در استان بوشهر بین بسیج سازندگی و قرب کوثر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بسته شد.

وی بیان کرد: 10 درصد از این اعتبار معادل یک میلیارد و 680 میلیون تومان در نیمه دوم سال گذشته به سپاه امام صادق (ع) واریز شد که در قالب 38 پروژه بود و اکنون این پروژه‌ها حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر خاطرنشان کرد: همچنین در سال گذشته قرارداد اجرای پروژه‌های عمرانی بین بسیج سازندگی و استانداری بوشهر به میزان یک میلیارد و 45 میلیون تومان در قالب هشت پروژه عمرانی بسته شد.

عباسی‌فر بیان کرد: این پروژه‌ها شامل پایگاه‌های بسیج عسلویه، 12 پایگاه بسیج در کنگان، گلزار شهدای کنگان، احداث یادمان شهدای بندر ریگ و حسینیه ثارالله دیر است.

وی افزود: در یکسال گذشته 750 کارگاه اقتصاد مقاومتی تولید قارچ، کود کمپوست، پرورش مرغ، دام سبک و سنگین، گلخانه و پرورش زنبور عسل با پرداخت 12 میلیارد و 360 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان و علاقمندانی که دارای شرایط لازم بودند، واگذار شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر با بیان اینکه از بازدهی این طرح‌ها راضی نیستیم، اظهار کرد: این اتفاق جدیدی است و معایبی هم دارد اما هر آنچه وظیفه سپاه بود در این ماموریت انجام داده است.

عباسی‌فر گفت: در سال جاری تلاش می‌کنیم این تعداد کارگاه اقتصاد مقاومتی را به یک‌هزار و 500 کارگاه اقتصاد مقاومتی افزایش دهیم و اولویت امسال نیز صنایع تبدیلی، معتادان بهبود یافته، مددجویان زیرپوشش کمیته امداد و علاقمندان به بازگشت به روستاها خواهد بود.

اعزام 110 گروه بسیجی برای ارائه خدمات جهادی در روستاها

وی افزود: در این مدت 2 هزار و 859 نفر از گروه‌های دانشجویی در قالب بسیج مهندسین، محلات و سایر اقشار در قالب 110 گروه جهادی برای خدمات مختلف در روستاهای استان حضور یافتند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: همچنین 2 هزار و 100 نفر از دانش‌آموزان بسیجی، 180 مدرسه را در روستاهای مختلف استان مرمت و بازسازی کردند.

عباسی‌فر ادامه داد: در قالب اردوی یک روزه به‌کارگیری حلقه‌های صالحین 12 هزار و 825 نفر در قالب خدمات‌رسانی به ویژه جمع‌آوری محصولات کشاورزی فعالیت کردند.

وی با اشاره به اعزام 200 تیم پزشکی به مناطق محروم استان بوشهر بیان کرد: این تیم‌های پزشکی در قالب 40 تیم تخصصی و 160 تیم عمومی در روستاهای محروم به صورت رایگان اقدام به درمان بیماران کردند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر اضافه کرد: بسیج سازندگی با همکاری کمیته امداد 250 میلیون تومان اعتبار برای درمان بیماران صعب‌العلاج، ایتام و زنان بی‌سرپرست پرداخت کرد./ فارس

ارسال نظر