کد خبر : 12299

۲۰۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای استان بوشهر وصول شد

 ۲۰۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای استان بوشهر وصول شد

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارائی استان بوشهر گفت: درآمدهای عمومی و ملی استان بوشهر با افزایش ۳۹ درصدی به ۲ هزار و ۱۸ میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش " بوشهر24 "، محمد جواد بیات با اشاره به اینکه استان بوشهر در اقتصاد ملی تاثیرگذار است اظهار داشت: این استان با داشتن  ظرفیت‌های مهمی در حوزه‌های مختلف نفت، گاز، کشاورزی، تجارت دریایی و محصولات پتروشیمی در اقتصاد ملی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه درآمدهای مصوب استان بوشهر در سال قبل یک‌هزار 54 میلیارد تومان تعیین شده بود تصریح کرد: بیش از 95 درصد این میزان درآَمد محقق شد و به یک‌هزار 382.3 میلیارد تومان رسید.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارائی استان بوشهر با بیان اینکه این میزان درآمد نسبت به سال ماقبل آن 34 درصد افزایش داشته است بیان کرد: با احتساب درآمدهای اشخاص حقوقی و دولتی درآمدهای وصولی استان بوشهر به 2 هزار و 18.8 میلیارد تومان افزایش یافت که رشد 39 درصدی نسبت به سال ماقبل آن داشته است.

بیات، با بیان اینکه درآمدهای یاد شده از محل‌های مختلف تامین می‌شود افزود: درآمدهای استان بوشهر از محل مالیات مستقیم و غیرمستقیم، فروش کالاها و خدمات، جرائم و تخلفات، مالکیت دولتی و امورات متفرقه وصول شده است.

وی،با بیان اینکه شرکت‌های پارس جنوبی نقش مهمی در تحقق درآمدهای استان بوشهر دارند گفت: بیش از 65 درصد درآمد‌های مالیاتی استان بوشهر از منطقه پارس جنوبی، 5 درصد مشاغل، 21 درصد حقوق کارکنان و مابقی از درآمدهای مالیات غیر مستقیم در بخش‌های گوناگون تامین شده است./ تسنیم

ارسال نظر