کد خبر : 12471

احقاق حق ۳۳۰ میلیارد ریالی مردم وحدتیه پس از ۴ سال پیگیری

به گزارش " بوشهر24 "، حمید صفایی عصر یکشنبه در نشست با خبرنگاران با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: این نشست خبری را در این روز برگزار کردیم زیرا با آزادسازی حق مردم وحدتیه از مجموعه نفت، مناسبت داشت.

وی ادامه داد: پرونده اخذ عوارض آلایندگی چاه های نفت نرگسی از سال ۱۳۹۰ و از طریق امور مالیاتی وحدتیه و سپس سعدآباد به جریان افتاد و علی‌رغم پیگیری‌های زیاد از سوی مسئولان شهر وحدتیه و شهرستان دشتستان با مجموعه نفت گچساران، نتیجه دلخواه حاصل نشد.

شهردار وحدتیه افزود: با پیگیری این پرونده از طریق مراجع ذی‌صلاح قضایی و با وجود صدور رای در کمیسیون های اول و بدوی به نفع شهرداری وحدتیه اما باز هم وزارت نفت به تعهد خود در پرداخت عوارض آلایندگی عمل نکرد و نشست های متعدد برگزار شده با مسئولان شرکت نفت گچساران و مدیرعامل مناطق نفت خیز از سوی مسئولان شهر و نماینده دشتستان در مجلس منتج به نتیجه نشد.

استفاده از همفکری نخبگان وحدتیه

صفایی بیان داشت: سرانجام با پیگیری این پرونده از طریق کمیسیونی مرکب از وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت نفت و صدور رای قطعی توسط کمیسیون ۲۵۱ به نفع شهرداری وحدتیه و با پیگیری مستقیم تلفنی و حضوری دکتر سالاری استاندار بوشهر، وزارت نفت مجبور به پرداخت حق مردم وحدتیه از عوارض آلایندگی چاه های نفت نرگسی شد.

وی با بیان اینکه مبلغ این عوارض آلایندگی، ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای سالهای ۸۶ تا ۹۰ در نظر گرفته شده است اظهار داشت: هم اکنون مبلغ ۱۴ میلیون تومان از این عوارض به حساب شهرداری وحدتیه واریز شده است.

http://media.mehrnews.com/d/2015/05/24/4/1718496.jpg

شهردار وحدتیه گفت: مابقی طلب شهرداری از عوارض آلایندگی تا شهریور ماه سال جاری پرداخت می‌شود که با همفکری نخبگان وحدتیه برای عمران و آبادانی و توسعه فرهنگی شهر هزینه خواهد شد.

حمید صفایی با اشاره به بافت قدیمی و کم عرض بودن معابر شهر وحدتیه بیان داشت: اساس کار شهرداری را طویل کردن معابر شهر بر مبنای تحقق اهداف طرح هادی قرار دادیم که در این راستا، تملک دارایی های قابل توجهی در شهر صورت گرفته است.

۶۳۳ قرارداد تملک توسط شهرداری وصول شد

وی ادامه داد: در طول ۴سال گذشته، ۶۳۳ قرارداد تملک توسط شهرداری وصول شد که ۸۸ هزار و ۸۲۳ متر عرصه و ۲ هزار ۸۲۳متر اعیانی را شامل می‌شود و ماحصل آن، بازگشایی بیش از ۱۰ خیابان و میدان اصلی در شهر وحدتیه بوده است.

شهردار وحدتیه تصریح کرد: تا پایان امسال با تملک دارایی هایی که صورت خواهد گرفت، بیش از ۹۵ درصد از خیابان های اصلی شهر بر اساس طرح هادی اجرا خواهد شد.

صفایی از آسفالت بیش از ۹۰ هزار متر کوچه و معابر، ۲۰هزار متر موزائیک فرش و کاشت هشت هزار اصله نهال در زمان مدیریت وی تا کنون در سطح شهر وحدتیه خبر داد و بیان داشت: ساختمان شهرداری وحدتیه با هزار و ۴۵۰متر زیر بنا در دو طبقه و ساختمان آتشنشانی نیز در این مدت بنا شده اند.

وی اضافه کرد: احداث پارک شهربازی با مساحت هزار و ۴۰۰متر، توسعه مبلمان شهری و تجهیز پارک تفریحی پارس با هزا و ۱۸ متر فضای بازی مسقف برای کودکان و نوجوانان، نصب تلویزیون ۲۰۰ اینچ در سطح شهر، ۱۲۰۰ متر روشنایی و ساخت بوستان ها و احداث میدان امام حسین با نصب المان ۱۷متری در پنج ضلع از جمله سایر اقدامات مهم انجام شده در طول مدت ۴سال گذشته بوده است.

تجهیز ماشین آلات شهرداری

شهردار وحدتیه بیان کرد: در راستای تجهیز ماشین آلات شهرداری، خرید ۲ دستگاه اتوبوس، یک دستگاه ویتارا، ۲دستگاه کمپرسی تا کنون انجام شده و یک دستگاه گریدر نیز به زودی خریداری خواهد شد.

حمید صفایی ادامه داد: در حال حاضر سرانه فضای سبز شهر وحدتیه وضعیت جالبی ندارد که پس از جداسازی آب شرب از آب فضای سبز، در این زمینه رشد قابل توجهی خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: احداث پارک بهاران با ۱۰ تا ۱۵ هزار متر مساحت، در ورودی شهر وحدتیه تا هفته دولت امسال کلنگ زنی خواهد شد.

http://media.mehrnews.com/d/2015/05/24/4/1718495.jpg

شهردار وحدتیه تصریح کرد: در حال حاضر ۶۶ کیلومتر لوله آب فرسوده در این شهر وجود دارد که ۳۰ کیلومتر آن فرسوده است که در حال رایزنی و پیگیر با اداره آب، برای حل این معضل هستیم.

افزایش ۳۵۰ درصدی اعتبارات شهرداری

صفایی با تاکید بر اینکه آسفالت کوچه ها و معابر یکی از مهم ترین اهداف مدنظر این شهرداری است اضافه کرد: برای جلوگیری از دوباره کاریها و هزینه های اضافه، با شرکت های آب، برق، مخابرات و گاز در حال رایزنی هستیم تا ابتدا انشعابات خود را در کوچه ها انجام دهند و سپس شهرداری نسبت به آسفالت کوچه ها اقدام کند.

وی از افزایش بودجه این شهرداری خبر داد و گفت: بودجه شهرداری نسبت به سال ۹۰ حدود ۳۵۰ درصد رشد داشته است.

شهردار وحدتیه تاکید کرد: با استفاده از نظرات نخبگان و بزرگان شهر، بودجه های این شهرداری را برای توسعه شهر هزینه خواهیم کرد و تا دو سال آینده چهره متفاوتی از شهر وحدتیه خواهیم دید ضمن اینکه تلاش می شود از محل مبالغ اخذ شده عوارض آلایندگی چاه های نفت نرگسی درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد شود./ مهر

ارسال نظر