کد خبر : 12530

حمایت قضایی از سر مایه گذاری در اولویت کار دادگستری

حمایت قضایی از سر مایه گذاری در اولویت کار دادگستری

رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: حمایت قضایی از سرمایه گذاری در استان در اولویت کار این دادگستری بوده و تلاش برای ایجاد امنیت فعالیت سرمایه گذاران در دستور کار قرار دارد .

به گزارش " بوشهر24 "، علی جمادی روز دوشنبه در جمع فعالان صنعتی استان بوشهر افزود: حمایت ازفعالان اقتصادی را نه تنها به عنوان یک مشروعیت قانونی بلکه به عنوان یک تکلیف دانسته و در همه بخش ها که نیاز به حمایت دارند، اقدام خواهد شد.

وی با اعلام اینکه صنعتگران دستگاه قضایی را امین خود بدانند اظهار کرد: از سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان تقاضا می شود که یک فرد آگاه را به منظور معرفی در کمیته صیانت از حمایت قضایی سرمایه گذاری استان معرفی کند تا با برنامه ریزی بتوانیم دوباره این کمیته را فعال کنیم .

جمادی اضافه کرد: شعب ویژه بررسی مشکلات قضایی برای فعالان اقتصادی در مرکز استان و برخی ازشهرستانها ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: در برخی از شهرستانها که امکان ایجاد شعبه مستقل نیست در همان شعبه هایی که وجود دارد آموزش های لازم به قضات مستقر داده می شود.

جمادی با اعلام اینکه هر گونه حمایت قضایی از این فعالان صورت خواهد گرفت بیان کرد: هم اینک بیکاری یکی از معضلات بسیار بالا در سطح جامعه است که با روان سازی مشکلات قضایی واحدهای تولیدی سعی خواهد شد که این روند کاهش پیدا کند .

رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: مشکلات و موانع بخش سرمایه گذاری علاوه براینکه هزینه هایی بر دولت تحمیل می کند، قدرت کار ،تلاش وسرمایه گذاری را نیزاز جامعه خواهد گرفت.

وی افزود: باید به رونق و فعال تر شدن شرکت هایی که فعالیت دارند کمک کرد و به شرکت هایی که نیمه فعال هستند برای رفع مشکلات حمایت شوند.

جمادی اظهار کرد: دستگاه قضایی با حمایت قانونی در کنار صنعتگران حضور داشته و از پیشنهاد و نظرات صنعتگران برای رفع مشکلات استفاده می کند.

معاون اجتماعی وپیشگیری ازجرم دادگستری استان بوشهر نیز گفت: پیشگیری مقدم بر درمان بوده واین دادگستری همواره آماده برگزاری کلاسهای آموزشی در این راستاست.

قاسم حیدری افزود: مبحث داوری قراردادهای واحدهای اقتصادی در بخش های مختلف قید شود تا مشکلات حقوقی قبل ازارجاع به دادگستری در بخش صنایع حل گردد.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر نیز گفت: هم اینک 720 واحدصنعتی با میزان 9 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری فعال هستند .

سید حسین حسینی محمدی با اشاره به سابقه تجارت در استان بوشهر افزود: 32 هزار واحد صنفی در استان مشغول فعالیت و 800 نفر دارای کارت بازرگانی فعال هستند.

وی بیان کرد: هم اینک بالغ بر 200 واحد معدنی در استان فعالیت دارند ویک هزار و 500 جواز تاسیس در حوزه های صنعت و معدن صادر شده است.

حسینی محمدی گفت: شرایط فعلی که برای فعالان اقتصادی در استان وجود دارد شرایط سخت گیرانه بوده وباید تسهیل برای این قشر صورت بگیرد.

حسنیی محمدی با اعلام اینکه در سال 93 نسبت به سالهای قبل ازآن امید به سرمایه گذاری کاهش پیدا کرده بود، ادامه داد: از مراجع قضایی استداعا می شود که در راستای تسهیل امور قضایی این قشر کمیته صیانت از حمایت قضایی در استان که مدتهاست تشکیل نشده دوباره شروع به کار کند.

وی بیان کرد: ازمرجع قضایی انتظار می رود که در راستای مشکلات واحدهای تولیدی که فعال هستند سختگیری نشود زیرا رفتارهای سختگیرانه انگیزه فعالیت را کمرنگ خواهد کرد.

حسینی محمدی گفت: در شرایط فعلی حمایت از واحدهای فعال برای فعالتر شدن و واحدهای نیمه فعال برای فعال شدن ضروری بوده که همکاری دستگاه قضا موثر است .

وی افزود: انتظارمی رود که قضات در راستای صدوراحکام خود برای واحدهای تولیدی همه جوانب را در نظر داشته باشند .

حسینی محمدی اظهار کرد: با توجه به اینکه نگاه قوه قضاییه به سمت حمایت از تولید است انتظار می رود که دادگستری استان نیز نگاه بازتری به بخش صنعت،معدن و تجارت داشته باشد .

در این آیین تفاهمنامه ای بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر وانجمن صنایع ایران مرکز بوشهردر شش بند به امضا رسید./ ایرنا

ارسال نظر