کد خبر : 12555

کودهای مرغی غیربهداشتی از راه غیرقانونی وارد دشتی می‌شود

بوشهر24: به گزارش فارس سید علی‌اکبر فاطمی ظهر دیروز در حاشیه نشست شورای شهر خورموج در جمع خبرنگاران با اشاره به نارضایتی مردم از بوی بد کودهای مرغی غیربهداشتی، اظهار کرد: شبکه بهداشت به‌صراحت اعلام کند که استفاده از کودهای مرغی در مزارع کشت گوجه‌فرنگی مجاز است یا خیر؟

رئیس شورای اسلامی شهرستان دشتی گفت: انتظار می‌رفت قبل از اینکه کشاورزان به دادگاه معرفی شوند به تمام کشاورزان در مورد خطرات استفاده از کودهای مرغی غیربهداشتی آموزش‌هایی داده می‌شد و فرهنگ‌سازی صورت می‌گرفت.

کود مرغی را از راه‌های غیرقانونی وارد شهرستان می‌کنند

وی خاطرنشان کرد: ما بحث‌هایی همچون اشتغال، بیکاری و تأکید بر تولید در شهرستان و استان را داریم و از یک‌ طرف معضلاتی وجود دارد، به‌طوری که از یک‌ سو کود مرغ منع می‌شود اما از راه‌های غیرقانونی وارد شهرستان می‌کنند.

پور‌فاطمی بیان داشت: عکس‌العمل شبکه بهداشت نتیجه داد و تعداد زیادی از کشاورزان از استفاده کودهای مرغی در مزارع کشاورزی صرف‌نظر و اجتناب کردند.

وی افزود: برخی کشاورزان اظهار نارضایتی می‌کنند که چرا قبل از آن به ما اخطار ندادند و چنانچه شبکه بهداشت معتقد است که کودهای مرغی ضرر دارد، جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت، کشاورزان را توجیه کنند تا از کودهای مرغی استفاده نکنند.

رئیس شورای شهر کاکی گفت: مردم از بوی بد کودها و به‌دنبال آن امراضی که در پی خواهد داشت و سالک‌هایی که ایجاد شده در عذاب هستند و بارها نیز به شورا شکایت کرده‌اند.

ارسال نظر